ADANA HABERLERİ

Aladağ'da proje yazma eğitimi

AA / Mücahit Aydın
24.02.2016 - 17:20Son Güncelleme :
Aladağda proje yazma eğitimi
AA / Mücahit Aydın

ADANA (AA) - Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "AB ve kalkınma ajansı fonlarına yönelik proje döngüsü yönetimi eğitimi projesi" kapsamında 50 kişiye proje yazma eğitimi verilmeye başlandı.

Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aktaş, Kaymakamlık Toplantı Salonundaki etkinlikte, proje yazmaya istekli kamu görevlilerine yönelik gerçekleştirilen kursla ilçede çeşitli kamu kurum ve kuruluşlara proje hazırlayacak bilinçli bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Projenin kabul edilerek uygulanmasında emeği geçen Aladağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fevzi Kültigin Eroğlu'na teşekkür eden Aktaş, "5 gün sürecek olan eğitimde kursiyerlere temel proje eğitimi basamakları, Ka1, Ka2, Erasmus+ AB proje yazma eğitimi, kalkınma ajansı proje döngüsü eğitimleri verilecek. Böylece ilçemiz bu imkanlardan daha fazla fayda sağlamış olacak. Eğitimler sonunda kursiyerlere sertifika verilecek" dedi.

Eğitim Görevlisi Emrah İnalpolat da proje yazma eğitimiyle ilçede proje yazma kapasitesinin arttırılacağını ve hazırlanacak olan projelerle AB ve Kalkınma Ajansı gibi hibe programlarına proje sunarak ilçenin sosyal ve kültürel sorunlarına yerel bazda profesyonel manada çözüm sunulacağını kaydettif

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Aladağ'da proje yazma eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aladağ'da proje yazma eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı