« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aladağ kayak merkezi olmak istiyor

Konya'nın Derbent ilçesindeki 2 bin 385 rakımlı Aladağ'ın kayak merkezi olması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, haziran ayına kadar zirvesinden kar eksik olmayan Aladağ'ı kayak merkezine dönüştürmek için ellerinden gelen her türlü gayreti göstereceklerini söyledi.
Konya'nın bir kayak merkezine kavuşmasını önemsediklerini dile getiren Acar, Aladağ'ın bu potansiyele sahip olduğunu, burasının kayak merkezi olması için bir fizibilite raporu hazırlamaya başlandıklarını belirterek, “Bursa'nın Uludağ'ı varsa, Konya'nın da Aladağ'ı var” dedi.

Bir çok kurumdan da destek alarak önemli hazırlıklar yaptıklarını dile getiren Acar, “İnşallah, bölgemiz yakın gelecekte Derbent, Konya ve Türkiye için önemli bir kış spor merkezi haline dönüşecek. Yine geniş ormanlarıyla buranın yaz aylarında da bir çekim merkezi olacağını düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Acar, Aladağ'ın kayak merkezi olması için girişimcilere davette bulunarak, şunları kaydetti:

“Yatırımcılar için halihazırda fizibilite raporu hazırlıyoruz. Girişimcileri ilçemize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Yakın zamanda Konya Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ve basın mensuplarımıza yönelik bir gezi planlıyoruz. Bu gezide milli bir kayakçımıza kayak gösterisi yaptırarak buradaki potansiyeli de gözler önüne sermek istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz