« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alaçatı'da windsurf şenliği

İzmir'in Çeşme İlçesi'nin dünyaca ünlü sörf merkezi Alaçatı'da Sportworks tarafından organize edilen Pegasus Airlines Surf'n Sound Spor ve Müzik Festivali başladı.

Cesur SERT / İZMİR (DHA)
SON GÜNCELLEME

Alaçatı'da windsurf eğlencesi / Galeri

Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Alaçatı Belediyesi desteği ile gerçekleşen festival bünyesinde Profesyonel Windsurf Birliği'nin (PWA) Dünya Windsurf Kupası'nın 6'ncı ayak yarışları yer alıyor.

15 Ağustos'a kadar dünyanın en iyi ve en hızlı slalom windsurfçülerini ağırlayacak olan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası yarışlarında Mayıs ayında Avusturya'da başlayan Dünya Şampiyonluğu mücadelesi büyük çekişmelere sahne olacak. 30 ülkeden 64 erkek 18 kadın windsurfçü 45 bin Euro'luk ödül İçin kıyasıya mücadele edecek.

Şu ana kadar yapılan 5 yarıştan 4'ünü kazanan 2008 PWA Slalom Windsurf Dünya Şampiyonu ve 49.09 deniz mili ile Dünya Hız Rekortmeni Antoine Albeau, 2007 Dünya Hız Rekortmeni Finian Maynard ve aynı puana sahip Ross Williams ve onları takip eden Kevin Pritchard, Micah Buzianis ve 12 kez Dünya Şampiyonu Björn Dunkerbeck arasındaki çekişmeye sahne olacak.

Türk sporculardan 27'nci sırada yer alan Enes Yılmazer ve 28'nci sırada yer alan Olimpik windsurf sporcumuz Ertuğrul İçingir ise sıralamalarını yükseltmek için yarışacak. Bora Kozanoğlu da Alaçatı'da başarı için mücadele edecek. Kadınlar kategorisinde liderliği elinde bulunduran Valerie Ghibauda ve geçen yılın dünya şampiyonu Karin Jaggi arasındaki çekişmeye 6'ncı ve 7'nci sırayı aynı puanla paylaşan Lena Aylin Erdil ve Çağla Kubat da dahil olacak. Kadınlar kategorisinde Türk ve yabancı windsurfçüler ayrıca Rozi Laides Cup özel yarışında 2 bin Euro'luk özel ödülün sahibi olmak için de yarışacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz