Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alaçatı'da spor ve festival birarada

Dünyanın en hızlı Windsurf’çüleri bu yıl da 27 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde Pegasus Surf & Sound Festivali’nde Alaçatı’da buluşuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sportworks organizasyonu ile Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Alaçatı Belediyesi desteği ve Port Alaçatı evsahipliğinde Alaçatı Surf Merkezi’nde 27 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Surf & Sound Festivali kapsamında Profesyonel Windsurf Birliği‘nin (PWA) Windsurf Dünya Kupasının 5. ayak yarışları da gerçekleştirilecek.

PWA Alaçatı yarışlarına , Dünya’nın en iyi Slalom Windsurfçüleri’nden  Efsane sporcu 41 kez dünya şampiyonu Björn Dunkerbeck, beşkez üst üste Dünya Şampiyonluğu ünvanına sahip Antoine Albeau, dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan Julien Quentel, Micah Buzianis, kadınlar kategorisinde  Karin Jaggi, Valerie Arrighetti  gibi 30 ülkeden 65 erkek 24 Kadın toplam 89 sporcu katılacak.
Milli windsurfçülerimiz, Bora Kozanoğlu,  Ertuğrul İçingir, Lena Aylin Erdil , Çağla Kubat, Dilara Uralp gibi erkeklerde 9 kadınlarda 10 sporcumuz olmak üzere toplam 19 Türk sporcumuz da  55.000 €’luk ödül için mücadele edecek.

Alaçatı Surf Merkezi’nde 27 Ağustos Pazartesi günü kayıt işlemleri ile başlayacak Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda  yarışlar hafta boyunca devam edecek ve  1 Eylül Cumartesi günü ödül töreni ile sona erecek.

PWA WINDSURF DÜNYA KUPASI PROGRAM

• 27 Ağustos Pazartesi kayıt işlemleri 10:00-11:00 Muhtemel Yarış Startı 13;30
• Hafta boyunca;
PWA Windsurf Dünya Kupası yarışları 11:00 -17:00 
Pegasus Windsurf Simülatör
Pegasus T-shirt tasarım atölyesi
Power Garage TV performansları
• 31 Ağustos Cuma Volkswagen Amarok Party DJ Hüseyin Karadayı
• 1 Eylül Cumartesi Pegasus Dance Challenge , Ultimate Party
Ödül Töreni

19 Nisan’da İtalya’da başlayan Erkeklerde 7 ayak’lı Dünya Kupası’nın  5. Ayağı Alaçatı’da gerçekleşirken, 4 ayaklı Kadın yarışlarının Dünya Şampiyonları Alaçatı yarışlarından sonra Vietnam’da belirlenecek.

Festival bünyesinde izleyiciler, efsanevi windsurfçülerinin yarışlarını takip ederken yarış merkezinde düzenlenecek farklı aktivitelerle yazın en güzel anlarını yaşayacaklar.

Co-sponsor Amarok Volkswagen Pick Up sporcuların güvenli bir şekilde taşınmasının yanı sıra aktivite alanında gerçekleştireceği test sürüşleri ve 31 Ağustos Cuma akşamı DJ Hüseyin Karadayı eşliğindeki Amarok SundWave Party ile hem seyircilere hem de sporculara farklı bir tecrübe yaşatacak.

Evsahibi Port Alaçatı tarafından mendirek üzerinde oluşturulacak tribün ile izleyiciler yarışları keyifle izleme olanağına sahip olacak.

Medya sponsoru POWER FM hafta boyunca ünlü DJ’ler ile müzik ziyafeti çekerken Power Garage TV sanatçıları da Festivalin unutulmaz sesleri olacak.

Yarış görüntüleri hergün SKY TÜRK ekranlarından Türkiye ile buluşacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz