« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alaçatı'da heyecan devam ediyor

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı Myga Surf City'de tam hızıyla devam ediyor.
DHA
SON GÜNCELLEME

10 Ağustos'ta başlayan PWA Windsurf Dünya Kupası'nda dünyanın en hızlı windsurfçüleri dünya şampiyonluğu için mücadeleye devam ediyorlar.

Sportworks tarafından Alaçatı için oluşturulan Surfn Sound Spor ve Müzik festivali dahilinde gerçekleşen yarışlarda kıyasıya mücadele yaşanırken diğer yan aktivitelerle seyirciler ve sporcular keyifli anlar yaşıyorlar. Organizasyonun resmi birası FOSTER'S ın soğuk ikramları ve Power FM DJ'i Hope'un müziğiyle yarışlar sonrasında partiler devam ediyor.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası'nda erkekler ve kadınlar kategorisinde 7.yarışlar tamamlandı.

Alaçatının kuvvetli rüzgarı ile hızlarını daha da artıran windsurfçüler su uzerinde muhteşem görüntüler oluşturuyorlar.

Erkekler 7. yarışta Virgin Adaları adına yarışan Finian Maynard 1. olurken, lider Antoine Albeau 2. sırada yer aldı. 3. lüğü Amerikalı Kevin Pritchard elde etti. Genç sporcumuz Enes Yılmazer ise 8. sırada yer alarak bir çıkış yaptı.

Kadınlar kategorisinde Fransız Valerie Ghibaudo 1., Sara Hebert 2. Sarah-Quita Offringa 3. oldu. Çağla Kubat 7. Lena Aylin Erdil ise 10 sırayı elde etti.

Kadınlar kategorisinde 14 Ağustos Cuma günü saat 16;30'da 2.000 Euroluk özel ROZİ LADIES CUP yarışlarında Türk takımının kaptanlığını üstlenen Çağla Kubat " Yarışlar benim için iyi gidiyor. Alaçatı'nın rüzgarı her an değiştiği için ona göre hareket etmeye çalışıyorum, Dünya sıralamasındaki yerimi artıracağım. ROZİ Kadınlar Yarışın'da Türk takımıyla birlikte ödül almayı istiyorum şeklinde yorumda bulundu. ROZİ Kadınlar Yarışı, Türk, Fransız ve Dünya kadın sporcularından oluşan takımlar arasında bayrak yarışı olarak yapılacak.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası'nda Cuma günü ayrıca akrobatik hareketlerle seyircileri costuracak ETİ MAXIMUS Freestyle Windsurf Show gerçekleştirilecek.

15 Ağustos Cumartesi büyük bir finalle sonuçlanacak Pegusus Airlines PWA Windsurf Kupası'nda birçok özel sürpriz seyircileri bekliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz