« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alaçatı şenleniyor

Pegasus Airlines PWA Dünya Windsurf Kupası bugün başlayacak. 30 ülkeden 64 erkek, 18 bayan sporcu, 45 bin Euro ödül için mücadele edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

PEGASUS Airlines PWA Dünya Windsurf Kupası, İzmir’in Çeşme ilçesinde bugün  yapılacak yarışlarla başlıyor. Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Alaçatı Belediyesi desteği ile gerçekleşen, ‘Pegasus Airlines Surf’n Sound Spor ve Müzik Festivali bünyesinde, Profesyonel Windsurf Birliği’nin (PWA) Dünya Windsurf Kupasının 6. ayak yarışları yapılacak.

Ödül 45 bin Euro
Alaçatı, 5 gün sürecek yarışlarda dünyanın en iyi ve en hızlı slalom windsurfçülerini ağırlayacak, yarışlar Mayıs ayında Avusturya’da başlayan Dünya Şampiyonluğu mücadelesi kapsamında büyük çekişmelere sahne olacak.

Yarışlarda 30 ülkeden 64 erkek, 18 bayan sporcu, 45 bin Euro ödül için mücadele edecek.
Yapılan 5 yarıştan 4’ünü kazanan 2008 PWA Slalom Windsurf Dünya Şampiyonu ve 49.09 deniz mili ile dünya hız rekortmeni Antoine Albeau, 2007 dünya hız rekortmeni Finian Maynard ve aynı puana sahip Ross Williams ile onları takip eden Kevin Pritchard, Micah Buzianis ve 12 kez dünya şampiyonu olan Björn Dunkerbeck arasındaki çekişme, büyük heyecanla izlenecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz