Gündem Haberleri

  Alacaklı işçisini öldüren taşerona 15 yıl

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  15.12.2009 - 12:52 | Son Güncelleme:

  ADANA’da taşeronluğunu üstlendiği bir inşatta taşeron işçi çalıştıran 28 yaşındaki Erkan Kutluana, alacağını isteyen işçisi 48 yaşındaki Gani Güven’i öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı mahkemede 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Kazım Başer Mahallesi’nde 2 Mayıs’ta meydana gelen cinayetin Adana 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında son savunmasını veren sanık Erkan Kutluana, Gani Güven’in evlerine gelerek 750 TL alacağını istediğini, parasının olmadığını söylediğinde de, elindeki bira şişesini kırıp üzerine salladığını ileri sürdü. Kendisini korumak için çamaşır makinesinin üzerindeki bıçağı alıp salladığını ancak öldürme kastı bulunmadığını iddia eden Kutluana, “Gani’nin yaralandığını fark edince hemen ambulans çağırdım. Atletimi çıkarıp, yarasına bastırıp kanı durdurmak istedim, daha sonra teslim oldum. Hala olayın etkisindeyim. Çok pişmanım. Takdir mahkemenin” dedi. Baba Mustafa Kutluana da, oğlunun yaralıyı kurtarmak için atletiyle yarasına bastırdığını ve ambulans çağırdığını doğruladı.

  Mahkeme heyeti, müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Kutluana’yı tahrik altında cinayeti işlediği için önce 18 yıla mahkum etti. Mahkemedeki iyi halinden dolayı da cezayı 15 yıl hapis cezasına indirdi. Sanık Kutluana, kararı açıklayan mahkeme başkanına teşekkür etti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı