« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Al parayı ver mazbatayı

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BÖYLESİ ne görüldü, ne de duyuldu... Beşiktaş’ın Ocak 2010’da yapılacak genel kurulunda yönetime girmek isteyen bir kişi, Başkan Yıldırım Demirören’e tam 50 milyon Euro teklif etti. Akıllara durgunluk veren olay, geçtiğimiz hafta İzmir’de gerçekleşti. Derneklerin toplantısına katılmak için Manisaspor maçından üç gün önce İzmir’e giden siyah beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş’ın eski kaptanlarından birisinin kardeşinin aracılığıyla kendisine ulaşan F.D adlı şahısla Swiss Otel’de bir araya geldi.

Transferleri de yaparım

Kendisini Antalya ve Manisa çevresinde çeşitli kuruluşların işletmeciliğini yapan bir iş adamı olarak tanıtan kişi, yönetime girip kulübün yapacağı transferlerde aktif rol almak istediğini söyledi. Buna karşılık yarısını hibe edeceğinin sözünü vererek tam 50 milyon Euro önerdi.

Hibe etme sözü verdi

Bununla da kalmayan F.D, yanında getirdiği spor çantanın fermuarını açtı ve “Başkan, içinde tam 20 milyon Euro var. Şu anda ihtiyacınız varsa alabilirsiniz. Eğer beni yönetim kuruluna alırsanız, pazartesi günü 30 milyon Euro daha getireceğim. Üstelik bu parının yarısını hibe etme sözü veriyorum” dedi.

Demirören: Parayla işim olmaz

İLK kez böyle bir teklifle karşılaşan Başkan Yıldırım Demirören, önce çevresine baktı, ardından F.D’ye dönerek, “Ben buraya sizinle görüşmeye geldim. Parayla işim olmaz. Eğer Beşiktaş’a para vermek istiyorsanız, kulübün adresi belli. Gidersiniz Akaretler’e parayı muhasebeye yatırırsınız. Böyle bir alış veriş olmaz” dedi.

Yalnızca Demirören değil, masanın etrafındakiler de ısrarla yönetime girmek isteyen ve üstelik hibe ile para vereceğini söyleyen bu şahıstan şüphelenirken, “Böyle bir teklifle ilk kez karşılaşıyoruz. Üstelik elinde para çantasıyla geleni ilk kez gördük” demekten kendilerini alamadılar.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler