Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Al Jamal’de dolar yağmuru

Geçtiğimiz gece Maçka’daki Al Jamal’deydim. Yeni dekorasyonu ve eğlence anlayışıyla açılan Al Jamal’in konukları arasında Saffet Arıkan ve sevgilisi Muzi ile bir başka masada sevgilisiyle birlikte eğlenmeye gelen İsmail Boyner de vardı.

Mekánda şov gereği ortadaki göbek taşına oturan bir sultanın etrafında dansözler dans ediyordu.

Dansözlerin şovu alkışlar arasında bittikten bir süre sonra göbek taşına Saffet Arıkan’ın oturduğunu gördüm. Üstünde de az önce sultan kılığındaki gencin kostümü vardı. Oryantal müzik çalmaya başladı. Aşka gelen İsmail Boyner ise ortaya atılarak cebinden çıkardığı bir deste doları Saffet Arıkan’ın başından aşağı dökmeye başladı. Diğer müşteriler de program dışı bu şovu ilgiyle izledi.

Erkek geliyor

Roula-Mehmet Habbap çiftinin kızı Selin, geçtiğimiz yıl Mercedes Benz’de birlikte çalıştığı Okan Özkaynak ile evlenmişti. Çift, bebek sahibi olmak için fazla beklemek istemedi. Selin Hanım, şimdi 6 aylık hamile... Geçtiğimiz hafta doktoruna giden Selin Habbap Özkaynak, bebeğin erkek olacağı haberini almış. Bu mutlu haberi eşinden hemen sonra anne-babasıyla paylaşan Selin Hanım, anne ve babasını arayarak erkek torun sahibi olacakları müjdesini vermiş.

Cumhuriyet sergisi

The Marmara Hotels&Residences, Cumhuriyet’in 85. Yılı şerefine The Marmara Pera Gallery’de yeni bir projeye imza atacak. Cumhuri-yet’in 85. yılında 85 sanatçının eserlerinin bir araya geldiği "85/85 Cumhuriyet" adını taşıyan sergide, Türk sanatının gelişimi ve değişimi sanatseverlerin beğenisine sunulacak. The Marmara Pera Gallery’de gerçekleşecek ve Küratörlüğünü Beste Gürsu’nun üstlendiği sergi, 27 Ekim-27 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Evez’i tercih etti

"Sex and The City", "Çirkin Betty" dizileri ve "Şeytan Marka Giyer" filminin kostüm tasarımcısı, dünyaca ünlü stilist Patricia Field, geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelmiş, Marks&Spencer’a özel hazırladığı koleksiyonu Sofa Hotel’in içindeki Longtable’da tanıtmıştı. Ünlü mankenlerin yer aldığı defilenin koreografisini ise Öner Evez hazırlamış.

Bebek’in Lulu’s’u

Bebek’deki Lulu’s Cafe’de partilerin ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz sezon "Bütün Gece Türkçe" adı altında düzenlenen partilerle adını duyuran mekánın sahibi Aslı Saçar, bu sezon da aynı partilerin devam edeceğini söyledi. Mekánın mönüsünde de değişikliğe giden Saçar, çarşamba akşamları düzenlenecek Türkçe gecelere şimdiden yoğun ilgi olduğunu söylüyor.

Aman dikkat

Eşi Nevşah Fidan’dan geçtiğimiz yıllarda boşanan Serdar Şınlak, bir aydır "Yaprak Dökümü" adlı dizinin oyuncularından, bir dönem mankenlik de yapan Başak Sayan ile flört ediyor. Önceki gece Ortaköy’deki Zuma restoranda birlikte yemek yiyen Şınlak ve Sayan aynı fotoğraf karesinde görüntülenmemek için restoranı ayrı ayrı terk ettiler.

Sosyete Çin’e gidiyor

Paragon Turizm’in sahibi Nilgün Dereli ile Nadire İçkale dostlarına çok özel bir Çin gezisi organizasyonu yaptı. Geziye katılacak olan ve aynı zamanda Lotus Exclusive üyesi olan grup, Çin’in hem turistik hem de özel yerlerini gezecek. Nilgün Dereli, Çin’e düzenlediği seyahate katılacak misafirlerine Çengelköy’deki yalısında özel bir davet verdi. Nadire İçkale ile birlikte yaptığı organizasyonda Lotus Exclusive ve Paragon’un ayrıcalıklı dünyasında yer alacak konuklarını ağırlayan Nilgün Dereli, Çin’in hem turistik hem de özel yerleri hakkında konuklarına bilgi verdi. Dereli’nin misafirler arasında Ergül Azaphan, Hülya Tavukçuoğlu, Serap Taşdemir, Şehnaz Akbaşoğlu, Jale Çağlar, Kadriye Yüksel, Gülperi Bayraktar, Nuran Cıngıllıoğlu, Sema Cıngıllıoğlu, Ülkü Ekinci, Nadire İçkale, Servet Küçükçalık, Seza Hattat, Binnur Hattat, Gülten Erdem, Melahat Acerer, Nermin Hasoğlu, Ferhan Gözalan, Tanay Gözaçan, Ayşe Dudu Karakaya ve Gülçin Küçükçalık gibi isimler yer alıyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI