« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Al da at dediler

Bu hafta çıplak gözle ya da televizyondan izlediğim maçlarda çok kaliteli futbol göremedim. Ama müthiş bir mücadele vardı. Takımlar kaybetmemek için ellerinden geleni ortaya koyarken birbirinden güzel asistler seyrettik. Öyle muhteşem gol vuruşları yoktu belki. Ama gollerin hazırlanış şekli belki de 16 haftanın en iyisiydi. Ben de size en güzel 10 asisti seçtim.

Altan Tanrıkulu
SON GÜNCELLEME
En güzel 10 asist

1.Metin ’den Vassel’e
2.Özer’den Alex’e
3.Keita’dan Kewell’a
4.Nihat’tan Bobo’ya
5.Burhan’dan Sandro’ya
6.Vassell’den Aydın’a
7.Cangele’den Saidou’ya
8.Agbetu’dan Sedat’a
9.Erhan’dan Celaleddin’e
10.Sancak’tan Özgür’e

Haftanın Teknik Direktörü
Mesut Bakkal


Mesut Bakkal, Galatasaray’ı durdurmuştu. Olabilir, diye baktı herkes. Sahasında 4 maçtır kaybediyordu. Bobo’nun golüyle de yenik duruma düştüler. Ama Beşiktaş’ın oyun yapısını öyle iyi analiz etmiş ki Kalabane’nin golünden sonra galibiyeti kaçıran taraf oldular.

Haftanın Takımı
Kayserispor


İstanbul Belediye gibi diri bir takımı deplasmanda iyi oynayarak yenen Kayserispor hem liderliğinin tesadüf olmadığını gösterdi hem de tribünlere gelen beş bine yakın taraftarını sevindiren bir sonuç aldı.

Haftanın İtirafı
Roberto Carlos


Roberto Carlos aylardır konuşulan konu hakkında son noktayı koydu ve “Fenerbahçe benim için bitmiştir. Sheriff maçı sonrası ayrılıyorum” ifadesini kullandı.

Haftanın Serisi
Trabzonspor


Trabzonspor sezon başından beri ilk kez üç maç üst üste kazanarak şampiyonluk yarışına ortak oldular. Bordo mavili ekip gelecek hafta Fenerbahçe’yi yenerse sarı lacivertli ekiple farkı 4’e indirmiş olacak.

Haftanın Genci
Yiğit Gökoğlan


Manisasporlu Yiğit Gökoğlan, Beşiktaş karşısında bulduğu şansı çok iyi değerlendirdi ve göze batan bir oyun sergiledi. 1989 doğumlu Yiğit geçen sezon Adıyaman’da kiralık oynamış. Beşiktaş maçında sadece güzel frikiği değil etkili paslarıyla da dikkat çekti.

Haftanın Sürprizi
Eskişehirspor

Geçen hafta Fenerbahçe’yi yenen Eskişehirspor’un ligin en formsuz takımlarından Sivasspor’a yenilmesi.

Haftanın Tartışması
Özer Hurmacı


Özer Hurmacı’nın direk dibinde son saniyede yaptığı müdahaleye Ankaragücü futbolcuları pozisyon için gol itirazı yaptılar ama hakemin “devam” kararı değişmedi. Türkiye üç gün boyunca bu pozisyonu hakkında yorum yaptı.

Haftanın Futbolcusu
Alex De Souza

Fenerbahçe üst üste dördüncü maçını da kaybetseydi, büyük bir şoka girebilirdi. Ama kaptan Alex çok kritik iki gol imza atmanın yanında oyun içinde sürekli yer değiştirdi. Yetmedi Hürriyet’in markajından kurtulmak için santrfor gibi oynayarak maçı döndüren isim oldu.

Haftanın fotoğrafı
Sevinemedi

Maç esnasında durgun bir profil çizen Güiza, attığı golden sonra da sevinemedi.

Haftanın Notu
Gol pasları bizimkilerden

Büyüklerin golleri haftanın en çok tartışılan anlarıdır. Baktım Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon bu hafta 8 gol atmış.. Lider Kayseri’nin 2 golünü de ekleyin toplam 10. Ve bu 10 golün tamamı yabancılardan gelmiş.
Allah’tan pasları verenler arasına bizimkiler giriyor da işi biraz kurtarıyoruz.

Haftanın Golü
Bobo’nun estetiği


Nihat akıllı bir pas verdi. Ama Bobo’nun topu önce ayağıyla yumuşatıp sonra yere düşmeden köşeye bırakışı haftanın en estetik golünü ortaya çıkardı

Bunları da Beğenebilirsiniz