« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akyüz: "7-8 madalya hedefliyoruz"

Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz iddialı konuştu." En az 7-8 madalya hedefliyoruz."

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Endonezya'da düzenlenen 3. İslami Dayanışma Oyunları'nın olimpiyat havasında geçtiğini belirterek, "7-8 madalya hedefliyoruz" dedi.

Güney Sumatra adasının başkenti Palembang'da devam eden oyunlara 10 sporcuyla katıldıklarını kaydeden Akyüz "Ortam çok güzel, böyle bir ortam beklemiyorduk" diye konuştu.

Oyunlara, Dünya Wushu Federasyonu'nun üst düzey iki yetkilisinden biri olarak da katıldığını dile getiren Akyüz, "İslam ülkeleri wushuya çok ilgi gösteriyor. Burada 5 sanda, 5 de taolu olmak üzere 10 kategoride mücadele edeceğiz. Hedefimiz en az 7-8 madalya almak" ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Akyüz, Endonezya'ya alışmanın kendileri için zor olmadığını, uzak doğuya yabancı olmadıklarını belirtti. Milli takım kamplarını genellikle wushunun anavatanı Çin'de yaptıklarını kaydeden Akyüz, "Milli Takım kadrosunun bir kısmı, bir ay sonra Malezya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası için Çin'de bulunuyor. Oyunlardan sonra buradan da bir ekip Çin'e geçecek" dedi.

Hem yönetici, hem baba

Eski bir wushucu olan Akyüz, wushu antrenörü eşi Fatma Akyüz ile birlikte 4 çocuklarını da wushucu yetiştirdiklerini söyledi. Akyüz, oyunlarda Milli Takım'a ilk altın madalyasını kazandıran dünya şampiyonu kızı Elif Akyüz'ü izlerken çok heyecanlandığını dile getirdi.

"Kızımı hem federasyon yöneticisi hem de bir baba olarak izliyorum. Federasyonumuz başarı kazanırken bu başarının kızımın olması beni ayrıca mutlu ediyor" diyen Akyüz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim ailede herkes wushucu. Wushucu olmayanın ailemizde yeri yok. Wushu, herkesin yapması gereken bir spor. Nazımız en çok kendi çocuklarımıza geçtiği için onları biraz fazla zorluyoruz. Çocuklarım, dünya şampiyonalarında güzel sonuçlar alıyor. Darısı diğer ailelerin başına."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz