ANKARA HABERLERİ

Akyurt'a Osmanli mimarili cami

DHA
27.04.2017 - 10:38Son Güncelleme :
DHA

Hakkı TÜRKDAĞ/AKYURT(Ankara), (DHA)- ANKARA'nın Akyurt ilçesine yapılan ve Osmanlı mimarisinin örneklerini taşıyan cami inşaatını Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, ilçe protokolü ile birlikte inceledi. 
Müftü Mehmet Sönmezoğlu, Akyurt Müftülüğü'nün düzenlediği Kutlu Doğum Haftası programına katılmak için geldiği Akyurt'ta, Seyyid Burhaneddin Cami inşaatında incelemelerde bulundu. Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'na Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcıları İlhan Şener ve Metin Çınar ile Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş eşlik etti. Başkan Ayantaş Mehmet Sönmezoğlu'na cami ile ilgili bilgiler verdi. Ayantaş, "Camimizin proje aşamasından bugüne kadar her türlü eksikliği ortadan kaldırmak adına belediyemizin teknik kadrosuyla inşaata destek olduk. Osmanlı Mimarisinin örnekleri ile inşa edilen Seyyid Burhaneddin Camii bin 500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği büyüklükte bir cami olacak. Çalışmalar sona yaklaştı. Camimiz Akyurt'un simgelerinden biri haline gelecek"  dedi.
Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ise konuşmasında, "Çok güzel bir cami olmuş. Son işçilikler bittiğinde ortaya çok güzel bir mimari eser çıkmış olacak. Akyurt'un böyle büyük bir camiye olan ihtiyacının karşılanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Akyurt'a Osmanli mimarili cami hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akyurt'a Osmanli mimarili cami haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı