ADANA HABERLERİ

Akyatan Lagünü nesli tükenen deniz canlılarına ev sahipliği yapıyor

DHA
26.03.2016 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

Murat KİBRİTOĞLU/ ADANA,(DHA)-ADANA'nın Karataş İlçesi'ne bağlı Akyatan Lagünü'nü çevreleyen bölge, halkının günlük yaşamına kapalı tutulan 22 kilometrelik yaban hayatı geliştirme sahası, koruma altındaki farklı türlere ev sahipliği yapıyor.
Bölgede koruma altındaki nadir alanlardan biri olan Karataş İlçesi'ne bağlı Akyatan Lagünü'nün gelişiminin bozulmaması için kumsalın dahi kullanılmasına izin verilmiyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) görevlileri ve Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, nesli tükenen ve koruma altında olan türlerin burada popülasyonunu arttırmaya çalışıyor. Bunlar arasında yeşil deniz kaplumbağası, saz kedisi ve turna bulunuyor. Akyatan'da yırtıcıları, yuvalarından ve denize ulaşmaya çalışan yavrulardan uzak tutmaya çalışan yetkililer, 95 milyon yıldır yaşadığı bilinen yeşil deniz kaplumbağalarının, ömürleri boyunca karada bulunduğu kısa süre içinde ölmemesi için çaba sarf ediyor.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Akyatan Lagünü nesli tükenen deniz canlılarına ev sahipliği yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akyatan Lagünü nesli tükenen deniz canlılarına ev sahipliği yapıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı