MUĞLA HABERLERİ

AKUT'tan keçi kurtarma operasyonu

AA / Utku Uçrak
27.02.2016 - 13:35Son Güncelleme :

- Fethiye ilçesinde kayalıklarda mahsur kalan iki keçiden biri, AKUT ekiplerince kurtarıldı

AA / Utku Uçrak

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde kayalıklarda mahsur kalan iki keçiden biri, Arama Kurtarma Derneğinin (AKUT) 4 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı. Diğer keçi, kurtarma çalışması sırasında kayalıktaki düz bir bölgeye inmeyi başardı.

Kesikkapı Mahallesi Amintas Kaya Mezarları mevkisindeki yaklaşık 400 metrelik sarp kayalıklarda iki keçinin mahsur olduğunu fark eden vatandaşlar, AKUT Fethiye ekibinden yardım istedi.

AKUT ekibi operasyon hazırlıklarını tamamladıktan sonra 5 gönüllüsüyle bölgeye hareket etti. Dürbün yardımıyla keçilerin bulunduğu yeri tespit eden ekip, ormandaki patikadan kayalığın zirvesine çıktı.

Halatlar yardımıyla istasyon kuran AKUT ekibi, yaklaşık 50 metre aşağı inerek ilk keçiye ulaştı. Zarar görmemesi için fileye konulan keçi, güvenli bir bölgeye taşındı. AKUT ekibinin su verdiği keçi, serbest bırakıldı.

Diğer mahsur kalan keçiyi kurtarmak için yeniden farklı bir bölgeye istasyon kuran AKUT ekibi, kayalıklardan aşağı inerek, keçiye ulaşmaya çalıştı. Bu sırada kayalıktaki düz bir noktaya inen keçi, güvenli bölgeye ulaşarak gözden kayboldu.

AKUT Fethiye ekip sorumlusu Fatih Işık, keçilerin kendilerini bir hayli uğraştırdığını belirterek, operasyonu başarılı şekilde sonlandırdıklarını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden AKUT'tan keçi kurtarma operasyonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKUT'tan keçi kurtarma operasyonu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı