ESKİŞEHİR HABERLERİ

AKUT'tan çocuklara deprem dersleri

AA / Selçuk Kızıldağ
25.02.2016 - 16:23Son Güncelleme :

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, AKUT çocuklara ücretsiz olarak deprem ile ilgili bilgiler verdi.

AA / Selçuk Kızıldağ

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Arama Kurtarma Derneği çocuklara ücretsiz olarak deprem ile ilgili bilgiler verdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 29 Ekim Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlik ile Arama Kurtarma Derneğinin, (AKUT), çocuklara deprem başta olmak üzere çeşitli konularda önemli bilgiler verdiği bildirildi.

Çocuklar için sağlık, kültür, sanat, spor, çevre ve eğlence başlıklarında oluşturulan projeler ile bölgede bulunan çocuklara yeni ufuklar katıyor. Sivil Savunma Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte, 29 Ekim Gençlik Merkezi’nde hali hazırda eğitim alan 2010 ve 2011 doğumlu 42 çocuğa AKUT tarafından eğitimler tamamlandı. Çizgi filmlerle desteklenen eğitimde çocuklar, depremle ilgili bilgilerin yanı sıra, deprem sırasında yapılması gerekenleri, korunma ve kurtulma yollarını AKUT personellerinin anlatımıyla keyif alarak öğrendiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden AKUT'tan çocuklara deprem dersleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKUT'tan çocuklara deprem dersleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı