Ege Haberleri

EGE

  AKUT yüzücü Buse’nin projesinden çekildi

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM), (DHA)
  12.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKUT Bodrum Ekip Lideri Alp Emre Kököz, yüzücü Buse Melis İşçimen’in, "Mavi Sularda Zeytin Dalı" projesinden çekildiklerini açıkladı.

  AKUT Bodrum Ekip Lideri Alp Emre Kököz, 15 yaşındaki yüzücü Buse Melis İşçimen’in, kendilerinin desteğiyle 23 Ağustos’ta gerçekleştireceği "Mavi Sularda Zeytin Dalı" projesinden çekildiklerini açıkladı.

  Kököz, Buse Melis’in proje kapsamında Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluğa dikkat çekmek amacıyla İstanköy (Kos) Adası’ndan Bodrum’a yüzmesinin planlandığını, AKUT ve avukat Berna Arıkan’ın da destek verdiğini belirterek şunları söyledi:

  "Projeyi gerçekleştirmek için yoğun çaba harcadık. Ancak aynı çabayı İşçimen Ailesi’nden göremedik. İstanköy’e giderek, yerel yöneticileri ve Yunanlılar’ın Hellenic Rescue Team’i ile de görüştük. Alt yapı ve geçiş güvenliği olarak her şeyi sağlayacak durumdayız. Ailenin sorumluluklarını yerine getirmemesi yüzünden çekilme kararı aldık. Bundan sonra yapılacak geçişin güvenilirliğine inanmıyoruz. AKUT olarak, Yunan Hellenic Rescue Team’i ile görüşmelerimiz devam edecek ve ortak projelerde birlikte olacağız."

  Başka kurumla görüşme

  Buse Melis’in babası ve antrenörü Bülent İşçimen ise, "Bodrum AKUT timinin denizde organizasyona yetkisi olmadığını öğrendikten sonra bu girişimden vazgeçtik. Bu nedenle organizasyonu başka kurumla yapma kararı aldık, görüşmelerimiz devam ediyor" dedi. İşçimen, kızının 23 Ağustos’ta saat 13.00’te İstanköy açıklarından Ortakent-Yahşi Beldesi’ne yüzeceğini belirtti.

  Buse Melis, geçen yıl 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Akyarlar Köyü açıklarından İstanköy sahiline kadar 3 millik mesafeyi 1 saat 27 dakikada yüzmüştü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı