RİZE HABERLERİ

AKUT, "Anadolu'yla El Ele" Projesini Rize'den başlattı

AA / Ali Kemal ATİK
17.01.2015 - 09:54Son Güncelleme : 17.01.2015 - 09:55
AA / Ali Kemal ATİK

RİZE (AA) - Motorola Solutions ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) işbirliği başlatılan ve üç etaptan oluşan "Anadolu'yla El Ele" Projesi" Çayeli ilçesinden başladı.

Proje ile 2015 yılı boyunca AKUT temsilcileri tarafından okul çağındaki çocuklara, doğal afetler ve acil durumlar ve acil durumlarda nasıl davranılması gerektiği konusunda farkındalık yaratacak, hem kendilerini hem de sınıf arkadaşları ve akrabalarını korumaya yönelik bilgiler verilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Proje kapsamında Çayeli Kültür Merkezi'nde AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, afet bilinçlendirme semineri verdi.

Seminere, Vali Ersin Yazıcı, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen, AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. İsmail Safi, Motorola Solutions Türkiye Ülke Müdürü Bora Gürçay ve davetliler katıldı.

Gürçay, burada yaptığı konuşmada, "Dünya çapında ofisleri bulunan Motorola Solutions, faaliyet gösterdiği her ülkede topluma fayda ve katma değer sağlayacak çalışmalarda bulunmaya azami gayret gösteriyor. Bu doğrultuda, ülkemizin önde gelen sivil toplum örgütlerinden AKUT’la işbirliğine giderek her yıl Türkiye’nin farklı bölgelerindeki çocuklarımızı doğal afet ve kazalar konusunda bilinçlendiriyoruz. Motorola Solutions olarak bugün Rize’de start verdiğimiz 'Anadolu’yla El Ele' Projesi dahilindeki etkinliklerle Türk toplumuna katkı sağlamaya ilerleyen dönemde de devam edeceğiz" dedi.

Seminerin ardından öğrencilere içinde eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek çeşitli gereç ve malzemelerin yanı sıra doğal afet ve kazalar konusunda bilgilendirici bir kitapçığın da yer aldığı okul çantası armağan edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden AKUT, "Anadolu'yla El Ele" Projesini Rize'den başlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 09 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKUT, "Anadolu'yla El Ele" Projesini Rize'den başlattı haberi güncellenecektir.

  RİZE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:51
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı