ANTALYA HABERLERİ

Akustik Antalya 2016 Festivali

AA / Gülsem Adam
28.02.2016 - 11:08Son Güncelleme :
AA / Gülsem Adam

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesinin düzenlediği Akustik Antalya 2016 Festivali, Ceren Akyıldız'ın konseriyle devam etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, yetenekli gençlere müzik eğitimi verilebilmesi için yapılan Antalya'nın ilk akustik festivali "Akustik Antalya 2016"da geleceğin müzisyenleri adına Antalyalı sanatçı Ceren Akyıldız sahne aldı.

Festivalde, Prodüksiyon Direktörü Onur Çılgınoğlu, Muratpaşa Belediyesinin düzenlendiği "Bin Gitar Bin Bağlama" projesine 25 gitar bağışlayarak katkıda bulundu. Ceren Akyıldız ile Onur Çılgınoğlu, üzerinde "Hep müzikle kalman dileği ile" mesajı bulunan gitarları Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal teslim etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilk gününde Dolunay Obruk'un, ikinci gününde de Ceren Akyıldız Trio'nun sahne aldığı Akustik Antalya 2016'da, kenti sanatsal anlamda hareketlendirdiği belirtti.

Uysal, kendilerine sık sık müzik aleti talebi geldiğini ve bu amaçla da "Bin Gitar Bin Bağlama" projesini başlattıklarını, bağlama ve gitarların gençlere ulaştıracaklarını kaydederek, "İnsanlığa sevgi ve saygı ile bilgece, barışçı bakabilen, insanlığa yararlı bireyler yetişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızdan virtüöz de çıkarsa mutlu oluruz" dedi.

Animato Organizasyon Prodüksiyon Direktörü Onur Çılgınoğlu ise Muratpaşa Belediyesinin, Batman'ın Kozluk İlçesi'ne bağlı Cevizli Köyündeki Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri için gitar göndermesini medyadan takip ettiklerini ve bu girişimden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Akustik Antalya 2016 Festivali hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 11 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akustik Antalya 2016 Festivali haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı