İZMİR HABERLERİ

Aktivist sanatçılardan Cumhuriyet kutlaması

DHA
29.10.2017 - 15:03Son Güncelleme :
DHA

ULUSLARARASI Aktivist Sanatçılar Birliği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı 20 ülkeden 57 sanatçının eserlerinin sergilendiği etkinlikle İzmir’de kutladı. Etkinlikte İtalya Uluslararası Piyano Yarışması'nda ülkemize birincilik kazandıran Eylül Yazıcı ile aynı yarışmada ikinci olan Giray Çağan Konuk piyano çaldı.

Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği, 20 ülkeden 57 sanatçının eserlerinin sergilendiği etkinlik düzenledi. Balçova’da bir alışveriş merkezinde düzenlen etkinliğe Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Başkanı Ümit Yaşar Işıkhan, Gazeteci- Yazar Yaşar Aksoy katıldı. Etkinlikte 57 sanatçının, resim, heykel, edebiyat, müzik dallarındaki eserleri sergilendi. Etkinlikte İtalya Uluslar arası Piyano Yarışması'nda Türkiye'ye birincilik kazandıran Eylül Yazıcı ile ayını yarışmada ikinci olan Giray Çağan Konuk piyano çaldı. Etkinliği düzenleyen Işıkhan, “Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği olarak 32 ülkede şubemiz var. Amacımız o ülkelerde Türk kültür ve sanatını tanıtmak. Yani biz kültür misyonerleriyiz. Cumhuriyetin ilk yıllarında sanatçılarımız yurt dışına gönderilmiş eğitim almak için. Bunları yaparken farklılıkları sunmak önemli. Bugün 'Cumhuriyet sanatçıları buluşuyor' etkinliğini düzenlerken sanatın her alanında bir şeyler yapmak istedik. Bu etkinliğin bir güzel tarafı da Rönesans’ın başkenti İtalya’da ülkemizi piyanoda temsil eden ve birinci ve ikinci olan iki değerli kardeşimiz piyano çalacakö dedi. Etkinlik kokteylin ardından sona erdi.

Mehmet CANDAN / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Aktivist sanatçılardan Cumhuriyet kutlaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı