‘Aktif’ olmayı seçti

Hülya GÜLER / KULİS
05 Ocak 2015 - 01:04Son Güncelleme : 04 Ocak 2015 - 22:58

AKBANK’ın 2014’ün son gününde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile istifasını duyurduğu Galip Tözge’nin yeni adresi belli oldu.

2002’den bu yana Akbank’ta Perakende dağıtım kanalları ve bireysel bankacılık alanında üst düzey görevlerde bulunan ve son olarak da Akbank Bireysel Bankacılık İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı olan Galip Tözge, Çalık Grubu’nun bankası Aktif Bank’a geçiyor. İlk etapta Aktif Bank’ın yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlayacak olan Tözge’nin, önümüzdeki dönemde Çalık Grubu’nun yönetiminde de yer alabileceği konuşuluyor.
Bağlı kuruluşları ile birlikte 11.2 milyar finansal büyüklüğe sahip olan Aktif Bank’ın faaliyetleri yatırım bankacılığı alanında yoğunlaşıyor. Ancak bankanın bir süredir özellikle alternatif kanallar olarak nitelendirilen, internet ve fonskiyonları genişletilmiş ATM’ler üzerinden bireysel bankacılıkta da büyümeyi hedeflediği biliniyor. Aktif Bank’ın ‘Şubesiz Perakende Bankacılık’ olarak adlandırdığı bireysel bankacılık alanındaki hedeflerini yakalamasında Tözge’nin deneyimlerini aktaracağı, bankanın dönüşümünde aktif rol alacağı belirtiliyor. Ayrıca Çalık Grubu’nun yurtdışındaki bankacılık faaliyetlerinin büyütülmesinde de Tözge’nin etkili olması bekleniyor.

9 bin noktada temasta

Kredi kartı olarak da kullanıbilen Passolig kartını çıkarmasıyla gündeme gelen Aktif Bank, şubesiz yürüttüğü faaliyetleri kapsamında 9 bin noktada bireysel müşterilerine ulaşıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı