« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aktar: G.Saray'da kavga olmaz

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, “Bugüne kadar Galatasaraylı yöneticiler düşüncelerini yumruklarıyla değil, sözleriyle ifade etmişlerdir. Olağaüstü toplantıda yumruklaşmaya varan kavga olduğunu tahmin etmiyorum”dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Aktar, “Bundan sonra amacımız, basketbolda yaşanan olayın bir daha tekrar etmemesidir. Bu nedenle yarın Divan Kurulu’nu olağanüstü toplayacağız. Bu vesileyle kamuoyuna özrümüzü ve olaydan duyduğmuz derin üzüntüyü de belirteceğiz” şeklinde konuştu.

ESAS AMAÇ BÖYLE BİR OLAYIN BİR DAHA OLMAMASI
İrfan Aktar, 104 yıllık kulüp tarihimizde buna benzer bir olay olmamıştır. Bu nedenle kulüsbün kıdemli üyeleri, eski 2. başkanlar ve başkanlar basketboldaki forma skandalına kayıtsız kalmamız mümkün olamazdı. Bu nedenle divan kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdık.
Yönetim Kurulu’ndan, sayın başkandan bilgi alınacak. Bizim için esas olan bir daha böyle bir olayın olmaması, bunun görüşülüp tavsiye kararı olarak yönetim kuruluna verilmesini kararlaştırdık. Ayrıca bu konuyla ilgili derin üzüntümüzü ve özür talebimizi kamuoyuna bildirmek zorunluluğumuzdan dolayı bu toplantıyı organize ettik.

YÖNETİMDE KAVGA OLDUĞUNA İNANMIYORUM
Olağanüstü Yönetim Kurulu toplantısında yöneticiler yumruk yumruğa kavga ettiği iddiası, yönetim tarafından doğrulanmadığı sürece iddia niteliğindedir, ancak 57 yıldan bu yana Galatasaray yönetim kurulu üyeleri birbirlerine fikirlerini yumruklarıyla değil, ifade ederek söylerler, o nedenle böyle bir iddiayı kabl etmek mümkün olamaz. Doğru olacağını da ümit etmiyorum.

YİĞİT ŞARDAN KENDİSİNE YAKIŞANI YAPMIŞTIR
Yiğit Şardan, gayet doğru olanı yapmıştır. Bu olaylar nedeniyle yönetim kurulundan istifa etmeyi doğru bulmuştur. Biz de bunu doğru olarak görüyoruz. Kendisine yakışanı yapmıştır.
Hiçbir özrün arkasına saklanmamıştır. Doğru olanı yapmıştır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler