Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aksu: Terörle mücadelede, özel birimler kaçınılmaz

  Hürriyet Haber
  02.09.2005 - 13:05 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, “Terör hadiselerinin giderek uluslararası boyut kazanması ve terörizm unsurlarının günümüz teknolojisinin getirdiklerinden en üst seviyede istifade etmesi, onlarla mücadele edecek özel birimlerin mevcudiyetini kaçınılmaz hale getirmiştir” dedi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen 33. dönem özel harekat, uçak ve kapalı alan kurtarma operasyonları kursunu bitiren personel, Gölbaşı Özel Harekat Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

  Törende konuşan Aksu, özel harekat birimlerinin günümüzde her geçen gün daha büyük bir sorumluluk altında görev yaptığını belirterek, suç örgütlerinin tehditlerine karşı masum insanları koruma görevinin bu birimlere düştüğünü söyledi.

  Bugün 48 ilde 4 bin 600 personelle hizmet veren özel harekat birimlerinin terörle mücadele konusunda yüksek katkı sağlamanın yanında etkin, caydırıcı ve deneyimli bir güç olduğuna işaret eden Aksu, “Terör hadiselerinin giderek uluslararası boyut kazanması ve terörizm unsurlarının, günümüz teknolojisinin getirdiklerinden en üst seviyede istifade etmesi onlarla mücadele edecek özel birimlerin mevcudiyetini kaçınılmaz hale getirmiştir” diye konuştu.

  Bu birimlerin eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiklerini vurgulayan Aksu, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel harekat biriminin de Avrupa'daki emsalleriyle yarışan bir noktaya geldiğini kaydetti.

  Emniyet Genel Müdürü Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay da 146 personelin kursa katıldığını belirterek, kursu tamamlayanların Bingöl, Hakkari, Şırnak, Kars, Ağrı, Mardin, Erzincan ve Iğdır illerinde göreve başlayacaklarını duyurdu.

  Daha sonra, kursu tamamlayan personel tarafından “terörle mücadelede şehit olan arkadaşlarına” ithafen bir tatbikat sunuldu.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı