« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aksu: Hayır borç 500 milyon TL

Siyah beyazlıların eski yöneticisi Murat Aksu, “Toplam borç 500 milyon liraya ulaşmıştır. Beşiktaş A.Ş. borca batık şirket konumundadır. Böyle yola devam edilmez. Bu tablonun sorumlusu Yıldırım Demirören’dir” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü eski yöneticisi ve başkan adayı Murat Aksu, Başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kurulunu mali konular nedeniyle eleştirdi. Aksu, üyelere yaptığı konuşmada, “Kırmızı çizgiler çoktan aşıldı. Beşiktaş uçurumdan aşağı düşerken gözlerinizin içine bakıp hiçbir şey yokmuş gibi davranamam” dedi.

Aksu, Beşiktaş’ta sadece Futbol A.Ş.’nin borcunun Kasım 2010 itibariyle 354 milyon lira, derneğin borcunun ise 119 milyon lira olduğunu kaydederek, toplam borcun 473 milyon lira olduğunu ifade etti. Aksu, şöyle devam etti: “Tehlikenin farkında mısınız? 2000 başında borç 10 milyon Türk Lirası, 2005 başında 50 milyon Türk Lirası, 2011 başında 500 milyon Türk Lirası. Böyle giderse bir milyar lira olmayacağını kim garanti edebilir.

İflas bayrağı yakında çekilir

Beşiktaş Futbol A.Ş. borca batık şirket konumundadır ve bu bilanço ile yola devamının imkanı kesinlikle yoktur. Böyle devam ederse Beşiktaş A.Ş.’nin yakında iflas bayrağını çekmesi kaçınılmazdır. Plazanın 25 yıllık kira gelirini kırdırıp, 25 yılı satıp kaçmaya mı hazırlanıyorsunuz.”

Beşiktaş: Borç 267 milyon TL

BEŞİKTAŞ Kulübü’nün Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki 2010 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nda toplam borcunun 266 milyon 591 bin 551 lira olduğu açıklandı. Beşiktaş Kulübü Mali İşlerden ve Sponsorluklardan Sorumlu Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu, yönetim kuruluna olan borçla ilgili olarak da “Başkanımıza olan borç 89 milyon 218 bin 511 lira” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz