ANTALYA HABERLERİ

Aksu’daki Islah Çalışmasında Vatandaş Mağdur Edilmeyecek

IHA
31 Temmuz 2015 - 12:08Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 12:09

ANTALYA'NIN AKSU İLÇESİ'NDE AKSU ÇAYI TAŞKIN ISLAH VE TOPLULAŞTIRMA PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret ederek Aksu Çayı Taşkın Islah ve Toplulaştırma Projesi hakkında görüşme yaptı.
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Nazif Kök, Özhan Erdanışman ve Şube Müdürleri ile birlikte Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i makamında ziyaret ederek Aksu Çayı Islahı ve Toplulaştırma Çalışmaları hakkında istişarede bulundu.
Belediye Başkan Yardımcıları Hakkı Çoşgun ve Nevzat Bozarslan’ın da yer aldığı toplantıda, denizden itibaren ilk 3 kilometrede hareketli tesislerin kaldırılması, sabit tesisler ile tapulu arazilerin bedellerinin DSİ tarafından ödenerek ıslah çalışmalarına başlanılması konuları görüşüldü. Bölge Müdürü Özgür, toplantıda vatandaşların sorunlarını dinleyerek, toplulaştırmayı anlatarak vatandaşları ikna etti. Toplantının ardından DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür Aksu Çayı Islahı 2. Kilometresinde başlayan köprü çalışmasının yapıldığı alanda ve çalışmaların devam ettiği 14 ve 15. Kilometreler arasında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İncelemelerinin ardından şantiyede işin seviyesi hakkında ilgililerden bilgi alan Bölge Müdürü Özgür, “Bugün ekibimiz ile birlikte Aksu Çayı Toplulaştırma çalışmalarında ikna olamayan vatandaşlarımız ile Aksu Belediye Başkanımız Halil Şahin Bey’in makamında değerlendirme ve istişare toplantısı yaptık. Toplantıda çalışmalarımızda iki kritik noktada ki vatandaşlarımızı ikna ettik. Sorunların çözümünde katkı ve desteklerinden dolayı Sayın Aksu Belediye Başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Yüklenici Firmamız ile birlikte bu zorlu süreçte Islah ve Toplulaştırma sorunlarını güzel bir koordinasyon sağlayarak ortadan kaldırıyoruz. Bölgede ki vatandaşlarımız ile çok sık bir şekilde bir araya gelerek işin her aşamasında kendilerini bilgilendiriyor, onlarla fikir alışverişinde bulunuyor ve problemleri çözmek için vatandaşlarımızı tek tek ikna ediyoruz. Toplulaştırma resen yapılan bir işlemdir. Ama buna rağmen biz vatandaşımız ile istişare yaparak kimseyi mağdur etmeden ve her hangi bir haksızlığa sebebiyet vermeden bu işi tamamlamak istiyoruz. Bütün gayemiz vatandaşlarımızın yerlerini en uygun şekilde ve yerde kendilerine teslim etmektir. İnşallah Toplulaştırma çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın toprağı daha da değerli hale gelecektir” dedi.
Özgür, “Diğer taraftan G-20 Zirvesi için çok büyük önem arz eden köprü inşaatına başlamış bulunmaktayız. Çalışmalarımızın bu noktada Fen ve Sanat kaidelerine uygun olarak devam ettiğini yerinde müşahede ettik.”
PROJE KAPSAMINDA
Aksu Çayı Taşkın Koruma Islah Projesi ile Aksu İlçesi, civar köyleri, tarım arazileri ve turizm alanlarının taşkınlardan korunmasını sağlayarak, Aksu Çayının denize mansaplanması sağlanacaktır. Proje kapsamında Aksu Çayında, yan kollarıyla birlikte 70 kilometre’lik kısımda sedde, taş tahkimat ve dere ıslah çalışması yapılmaktadır. Aksu Çayı Taşkın Koruma projemiz ile Aksu İlçesi, civar köyleri, tarım arazileri ve turizm alanlarının taşkınlardan korunması sağlanacağı gibi aynı zamanda ülkemizde düzenlenecek ulusal ve uluslararası kongrelerin, panellerin, toplantıların ve seminerlerin organize edileceği Expo 2016 Antalya Sergi alanı da taşkınlardan korunacaktır.
AKSU ÇAYI TAŞKIN KORUMA ISLAH ÇALIŞMALARI
Aksu Çayı Islah çalışmalarında kazının yüzde 50’i, dolgu çalışmalarının yüzde 50’i ve taş tahkimat işinin de yüzde 37’i tamamlandığı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Aksu’daki Islah Çalışmasında Vatandaş Mağdur Edilmeyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksu’daki Islah Çalışmasında Vatandaş Mağdur Edilmeyecek haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:57
  • Akşam
   19:56
  • Yatsı
   21:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı