ANTALYA HABERLERİ

Aksu Çayı Islah Ve Toplulaştırma Çalışmaları

IHA
10.07.2015 - 09:44Son Güncelleme :

DSİ 13. BÖLGE MÜDÜRÜ TURKAY ÖZGÜR, AKSU ÇAYINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü Aksu Çayında Islah ve Toplulaştırma çalışmalarına devam ediyor.
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Aksu Çayında devam eden Islah ve Toplulaştırma Çalışmalarını inceledi. Bölge Müdürü Özgür; Aksu Çayı Islah ve Toplulaştırma Projesinin çok önemli ve örnek bir proje olduğunu söyledi.
Özgür, “Aksu Çayı Islah çalışmalarında kazının yüzde 48’i, dolgu çalışmalarının yüzde 48’i ve taş tahkimat işininde yüzde 35’i tamamlandı. Sanat yapılarımızda ise 4 adet köprünün Fore kazıkları, Temel Beton imalatları ile Küçük Aksu Deresi bağlantısı hariç 3 adet köprünün elevasyon betonları döküldü. Aksu Çayı ıslah çalışmalarımızda fiziki gerçekleşme olarak yüzde 39 seviyesine ulaştık” dedi.
Aksu’da bulunan 28 mahallenin blok planının hazırlandığını hatırlatan Özgür, “hazırlanan parselasyon planlarının 11 (mahalle) de 1. askı işlemleri tamamlanmış olup, 9 köyde ise planlar 1. askı ilan aşamasına gelmiştir. Diğer 8 mahallede parselasyon palanları hazırlık aşamasındadır. Bu proje tamamlandığında hem bu bölgede çok düzenli parseller oluşmuş olacak, hem de Aksu Çayı civarı güzel bir görünüme kavuşacak. Toplulaştırma çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın toprağı daha da değerli hale gelecektir. Aksu Çayı Taşkın Koruma projemiz ile Aksu İlçesi, civar köyleri, tarım arazileri ve turizm alanlarının taşkınlardan korunması sağlanacak. Aynı zamanda ülkemizde düzenlenecek ulusal ve uluslararası kongrelerin, panellerin, toplantıların ve seminerlerin organize edileceği Expo 2016 fuar alanı da taşkınlardan korunacak” diye konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Aksu Çayı Islah Ve Toplulaştırma Çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksu Çayı Islah Ve Toplulaştırma Çalışmaları haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:21
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı