« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aksu bombardımanı

Ata Aksu, ‘Federasyonun parasını nereye kullanacağı açıktır. Adama zimmet çıkartırlar. Yeni havuz sistemi ile Türk futbolu 70 sente muhtaç 1980 öncesi Türkiye’ye döner. Hasan Doğan çekiliyorum dese federasyon çöker’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İki misli ödeniyor

Futbol Federasyonu’nun eski başkanvekili Ata Aksu, federasyonun yeni yönetimini sert sözlerle eleştirdi. Futbol Federasyonu’nda ilginç olaylar olduğuna değinen Aksu, Futbol Extra dergisindeki açıklamalarında görevi bıraktıklarında tüm personele verilen paranın 560 milyar lira olduğuna değinirken şöyle dedi: ‘Şimdi ise Levent Bıçakcı yönetiminin personele ödediği para tam iki misli.

Zimmet çıkartırlar

Önceleri bizler için fazla para harcıyor diyorlardı. Asıl har vurup savuran onlar.’ Havuz Sistemi kriterleri konusunda yapılan işlemlerin yasal dayanağı olmadığını vurgulayan Aksu, ‘Federasyonun parasını nerelere kullanacağı çok açıktır. Adama zimmet çıkartırlar. Bu yeni havuz sistemi ile Türk futbolu 1980 öncesindeki ‘70’ sente muhtaç Türkiye’ye döner. Bu sistem ile federasyon zora düşer ve fakirleşir’ diye konuştu.

Doğan ayakta tutuyor

Futbol Federasyonu’nu şu an Hasan Doğan’ın ayakta tuttuğunu ifade eden Ata Aksu, ‘Hasan Doğan ben çekiliyorum dese, bir gün sonra ortada federasyon falan kalmaz ve çöker. Doğan’ı eski başkanımız Haluk Ulusoy getirdi. Kamuoyunda da şu kanı oluştu ki, federasyonu Hasan Doğan yönetiyor. Benim başkan olma gibi bir düşüncem yok. Ama alasını yaparım’ şeklinde ifade etti.

Özerten Don Kişot

Ufuk Özerten’in adeta ‘Don Kişotluk’ yaptığını belirten Aksu şöyle dedi: ‘Bizim dönemimizde de hakem tavsiye edenler oluyordu. Ama herkes kendi bildiğini yapar. Ne diyor Özerten, ‘Daha anasının karnından doğmadı.’ Ne demek öyle o. Bir de şunu söylemek istiyorum. 250 bin dolarlık jip verdik. Ortalık ayağa kalktı. Şimdiki hedeflere bakın ve ne kadar prim veriyorlar biliyor musunuz? Bizimkinin tam üç misli, gerisini siz düşünün.’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler