Futbol Aksoy'dan iddialı açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aksoy'dan iddialı açıklama

Beşiktaş’ın Pazarlama ve Kartal Yuvaları’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Aksoy, bazı mağazalardan alışveriş yapanların yüzde 50’sinin rakip takım taraftarları olduğunu söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Aksoy, bazı Kartal Yuvası mağazalarında müşterilerin yüzde 50’sini rakip takım taraftarlarının oluşturduğuna işaret etti; sayısı milyonlarla ifade edilen Beşiktaş taraftarının bir tane rozet alması durumunda bile Beşiktaş’ın borcunun bugün sıfır olacağını söyledi.

Bugünlerde, Quaresma transferinin gerçekleşmesini her şeyden çok istediğini belirten Aksoy,   “Quaresma’nın maliyetini biliyoruz, ama eğer gelirse rekor düzeyde forma satışı gerçekleşir ve sadece bu satışlarla transferin maliyeti karşılanır” dedi.  

ÖZVERİ VE SAHİPLENME GEREKİYOR
Taraftarın yüzde 50'sinin maçları televizyondan seyretmeyi tercih ettiğini söyleyen Hakan Aksoy, "Özveri ve sahiplenmenin olmadığı camiaların bir yere gelmesi mümkün değil. Kartal Yuvası’ndan alışveriş yapan insanlar arasında yapılan ankette. Her maça gelirim diyen taraftar sayısı yüzde 8. Fırsat buldukça gelirim diyen yüzde 50. Maçlarınızı genelde televizyondan takip ederim diyenlerin sayısı yüzde 39. Ben futbol maçı izlemem diyen yüzde 3’lük bir dilim var. Yani mağazalarımıza gelenlerin yarısı maçla ilgisi olmayanlar insanlar. Sorun burada…" dedi. 

MAĞZALARIMIZDAN ALIŞVERİŞ YAPANLARIN YÜZDE 50’Sİ G.SARAY VE F.BAHÇELİ

Maç ürününden daha çok hediyelik ürünlerin satıldığını kaydeden Aksoy, "Galatasaraylı ve Fenerbahçeliler de Kartal Yuvası mağazalarına yoğun olarak gelerek ürün alıyorlar. Geçenlerde ben de bir mağazamızda buna şahit oldum. Tuttukları takımların formasını giymiş, beş insan bizim mağazamızdan alışveriş yapıyorlar. Bazı mağazalara bu durumu soruyorum. Müşterilerimizin yüzde 50’si rakip takım taraftarları diyorlar. Yani rakip takım taraftarlarının bizim mağazalarımızdan alışveriş yapma oranıyla kendi taraftarımızın alışveriş yapma oranı aynı." tespitini yaptı.    

HER TARAFTAR BİR ROZET ALSIN BORÇ SIFIRLANIR
Taraftara çağrıda bulanan Hakan Aksoy, "Parası olmayan taraftarımız olabilir; ama milyonlarla ifade edilen taraftarımız bir tane rozet alsa Beşiktaş’ın borcu bugün sıfır olur. Biz bu kültürü verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sahiplenme ve özverili davranmaktan kastımız budur. Beşiktaş camiasının maneviyatı yüzde yüz. Ama maddiyat konusunda da kulübe katkı sağlam gerekir. Ama bazı kişiler, ben formayı almam; param transfere gidiyor” diye düşünüyorlar. Bu yaklaşım kulübümüzü çok önemli bir gelirden alıkoyuyor. Bu duvarları aşmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

QUARESMA GELSİN SATIŞLAR YÜZDE YÜZ ARTACAK
Inter forması giyen Quaresma'nın transferine de değinen Aksoy, "Umarım, Quaresma gelir. Bugünlerde en çok istediğim şey Quaresma’nın Beşiktaş’a  kazandırılması. Quaresma’nın maliyetini biliyoruz; ama eğer gelirse rekor düzeyde forma satışı gerçekleşir ve sadece bu satışlarla transferin maliyeti karşılanır. Quaresma transferi, pazarlama gelirleri ve forma satışına yüzde yüz katkıda bulunur." şeklinde konuştu.  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle