KARABÜK HABERLERİ

Aksoy Uluslar Arası Konferansa Katıldı

IHA
04.09.2015 - 19:56Son Güncelleme :

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY ULUSLARASI KONFERANSA KATILDI

IHA

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslarası Konferans’a katılarak Safranbolu’dan bahsetti.
Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Hacettepe Üniversitesi Halk Edebiyatı Bölümü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve T.C. Başbakanlık TİKA, Tanıtma Fonu, Atatürk Kültür Merkezi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Safranbolu Belediyesi ve Keçiören Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen “Kültürel Miras, Değişen Toplumlar, Anlatı ve İnanç” temalı Uluslararası Konferansa katılan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, “Safranbolu geleneksel Türk toplum yaşantısının tüm özelliklerini yansıtan ve uzun tarihi geçmişinde oluşturduğu kültürel mirası çevresel dokusu içinde koruyan örnek bir kenttir. Korumacılığın başkenti olan Safranbolu başka şehirlere örnek koruma çalışmaları yapmış, günümüz değerleri içinde geleneksel şehir yapılaşmasını bozmadan korumacılığa devam etmeyi başarmış, bütün halinde korunmuş bir Anadolu şehridir” dedi.
Başkan Aksoy ‘Kültürel Miras ve Korumacılık’ teması ile 2000 yılında ilk kez düzenlenen Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin bugüne kadar ki süreçlerinden ve 2011 yılında temelleri atılan Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi olan SAKEM’in faaliyetlerinden bahsetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Aksoy Uluslar Arası Konferansa Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 19 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksoy Uluslar Arası Konferansa Katıldı haberi güncellenecektir.

KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı