KAYSERİ HABERLERİ

AKSOM'dan ücretsiz tiyatro eğitimi

AA / Esma Küçükşahin
29.02.2016 - 10:58Son Güncelleme :
AKSOMdan ücretsiz tiyatro eğitimi
AA / Esma Küçükşahin

KAYSERİ (AA) - Ayna Kültür Sanat Organizasyon Merkezi (AKSOM), ücretsiz tiyatro eğitimi veriyor.

AKSOM'dan yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen AKSOM Genel Sanat Yönetmeni Özgür Göroğlu, haftasonu ilk öğrencileriyle buluştuklarını belirtti.

Göroğlu, kentte kendi imkanlarıyla tiyatro yapmaya çalışan farklı ekipler olduğunu, AKSOM'un ücretsiz verdiği tiyatro eğitimiyle diğerlerinden ayrıldığını bildirdi.

Yoğun bir tempo ile eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan AKSOM yönetmeni Taha Tayfun Bağcı ise şunları kaydetti:

"Eğitimlerimiz tam anlamıyla önümüzdeki hafta başlayacak. Eğitimin yanı sıra bir çocuk tiyatrosu bir de yetişkin tiyatrosu sahneye koymaya çalışacağız. Öğrencilerimiz yoğun bir tempoya gireceklerinin farkında olmalarına rağmen çok hevesliler. Amacımız özellikle gençlerimizi sanat aracığıyla alkol, uyuşturucu batağından kurtarmak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden AKSOM'dan ücretsiz tiyatro eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 10 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKSOM'dan ücretsiz tiyatro eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı