ANTALYA HABERLERİ

Akseki'deki dernekler bilgilendirildi

AA / Abdullah Çatlı
14.01.2015 - 15:58Son Güncelleme :
AA / Abdullah Çatlı

ANTALYA (AA) - Antalya Dernekler Müdürlüğünce, Akseki'de bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Dernekler Müdürü Kadir Kaygusuz, Akseki Şahinler Çok Programlı Lise toplantı salonunda yaptığı konuşmada, 2003 yılına kadar güvenlik birimlerince yürütülen dernek iş ve işlemlerinin, daha demokratik ve etkin sivil toplum örgütlenmesini teşvik etmek ve geliştirmek için İçişleri Bakanlığı bünyesinde Dernekler Dairesi Başkanlığının kurulduğunu anlattı.

Türkiye'de artık sivil toplum kuruluşlarını önemseyen, değer veren, ideolojik farklılıkları zenginlik olarak gören bir kamu yönetimi anlayışına zemin oluşturulduğunu belirten Kaygusuz, şöyle konuştu:

"Sivil toplum-kamu ilişkileri adına dönüm noktası olan 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile kamu idarelerine, bütçelerinden sivil toplum kuruluşlarına yönelik nakdi yardım yapma imkanı getirildi. Bakanlığımızca da mevzuatta yapılan değişiklikle derneklere yönelik proje karşılığı hibe programı başladı. Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığımızca 2010 yılından bu yana her yıl artan oranlarda olmak üzere dernekler tarafından hazırlanan projelere hibe desteği verildi. Son 5 yılda bine yakın derneğe 45 milyon lira ödenek aktarıldı. İlimizde de 7 derneğe toplam 357 bin 790 lira proje desteği yapıldı."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Akseki'deki dernekler bilgilendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akseki'deki dernekler bilgilendirildi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı