KONYA HABERLERİ

Akşehir'deki İplikçi Camii restore ediliyor

AA / Ayşe Şensoy
29.02.2016 - 14:47Son Güncelleme :
Akşehirdeki İplikçi Camii restore ediliyor
AA / Ayşe Şensoy

KONYA (AA) - Akşehir'deki İplikçi Camii'deki restorasyon çalışmalarında sona gelindi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya genelinde ecdat yadigarı tarihi yapılara sahip çıktıklarını, bu kapsamda Akşehir'deki İplikçi Camisi'nde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Akyürek, 1337 yılında yapılan ve bugüne kadar üç kez büyük onarım gören caminin, bugün yeni teknolojilerle onarımının yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Camiyi Akşehirlilerin ibadetine sunacağız. İlçe merkezinde yer alan ve bölge tarihi açısından önemli bir yeri olan İplikçi Camii, bugüne kadar üç kez yapılan bakım ve onarımlarla hala ayakta ve ibadete açıktır. Daha önce yapılan onarımlarda özgünlüğüne uygun olmayan müdahalelerin yapıldığını görüyoruz. Şu anda bütün tarihi yapılarda olduğu gibi İplikçi Camii'nde de aslına uygun restore çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ramazan ayının ilk haftasında da ibadete açmayı düşünüyoruz. Konya'da bugüne kadar çok sayıda cami, mescit, türbe, zaviye ve medresenin restorasyonunu yaptık. Tarihi eserlere sahip çıkmaya devam edeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Akşehir'deki İplikçi Camii restore ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akşehir'deki İplikçi Camii restore ediliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı