KONYA HABERLERİ

Akşehir’de Yetiştirme Kurslarına Büyük Talep

IHA
26.10.2015 - 17:17Son Güncelleme :

2014 YILINDA KONYA'NIN AKŞEHİR İLÇESİNDE DERSHANELERE GİDEN ÖĞRENCİ SAYISI 2 BİN 13 İKEN 2015 YILINDA OKULLARDA AÇILAN YETİŞTİRME KURSLARINA DEVAM EDEN ÖĞRENCİ SAYISI 7 BİN 531 KİŞİ OLDU.

IHA

2014 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde dershanelere giden öğrenci sayısı 2 bin 13 iken 2015 yılında okullarda açılan yetiştirme kurslarına devam eden öğrenci sayısı 7 bin 531 kişi oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında hafta içi ve hafta sonları öğrencilere yönelik düzenlenen kurslar yoğun ilgi görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı yönergesi kapsamında, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen yetiştirme ve destekleme kurslarına ortaokul ve liselerde öğrenim görenler ile mezun öğrencilerden yoğun bir katılım gerçekleşti. Ortaokul düzeyinde 5, 6, 7 ve 8. sınıflar, lise düzeyinde 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar ile mezun olan öğrencilere yönelik açılan yetiştirme ve destekleme kursları, 39 kurs merkezinde devam ediyor. Tüm ortaokul ve liselerin kurs merkezi olduğu Akşehir’de, açılan bu kurslardan veliler de oldukça memnun kaldı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile öğrenciler, gerek sınavlara hazırlanma, gerekse ders dışı takviye anlamında bu kurslardan faydalanıyorlar. Kurulan EBA sistemi ile öğretmenler, öğrencilere yönelik değerlendirme testlerini uygulamakta ve zengin bir materyal ağına rahatlıkla ulaşabiliyor. Sınavlara hazırlık ve ders dışı takviye yönünden önceki yıllarla kıyaslanma yapıldığında öğrenciler arası fırsat eşitliğinin üst düzeylere çıktığı görülürken kursların ücretsiz oluşu, velileri de oldukça memnun etmiş görünüyor. Önceki dönemlerde öğrencilerin bu alandaki faaliyetleri dershaneler tarafından yürütülmekteydi.
2014 yılında Akşehir’den dershanelere giden öğrenci sayısı 2 bin 13 iken bu yıl okullarda açılan yetiştirme kurslarına devam eden öğrenci sayısı 7 bin 531 kişi oldu. Bir başka deyişle, bir önceki yıla göre sınavlara hazırlık ve ders dışı takviye ders alan öğrenci sayısı 4 kat arttı. Öğrencilerden hiçbir ücret alınmadan yapılan kurslara devam eden öğrenci sayıları değerlendirildiğinde eğitimde fırsat eşitliği açısından olumlu sonuçların ortaya çıktığı görülüyor. Akşehir’de açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında 368 öğretmen görev yapıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Akşehir’de Yetiştirme Kurslarına Büyük Talep hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akşehir’de Yetiştirme Kurslarına Büyük Talep haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı