KONYA HABERLERİ

Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşmaya Devam Ediyor

IHA
25.10.2015 - 13:48Son Güncelleme : 25.10.2015 - 13:49

KONYA'NIN AKŞEHİR İLÇESİNDE BAŞLATILAN "AKŞEHİR BİR MİLYON KİTABA KOŞUYOR" PROJESİNE DEVAM KARARI ALINDI. 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ İÇİN DEVAM KARARI ALINAN PROJEDE İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSELER ARASINDA "ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI", "KİTAP KUMBARASI" VE "AKŞEHİR KİTAP GÜNLER" ADI ALTINDAKİ KİTAP FUARLARI İLE AKŞEHİR'E HER HAFTA BİR YAZARIN GELMESİ SAĞLANARAK OKULLARDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURULACAK.

IHA

Konya’nın Akşehir ilçesinde başlatılan “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” projesine devam kararı alındı.
Akşehir İlçe Kaymakamlığı, Akşehir İlçe Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Eğitim Center Yayınevi işbirliğiyle geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde başlatılan “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” isimli projenin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da devam etmesi kararlaştırıldı. “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” projesinin bu yılki dönem açılış programı, 27 Ekim 2015 Salı günü gerçekleştirilecek. Türkiye’ye örnek bir proje çatısı altında yaşam boyu okuma alışkanlığı sağlamak ve katılımcı hedef kitlesinin kitap okuma oranını yükseltmenin amaçlandığı proje ile ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine düzenli okuma alışkanlığı kazandırmak, "Kitap Kumbaram" adlı etkinlik sayesinde ise, ilkokul öğrencilerine tutumlu olma alışkanlığını aşılamak, ebeveynlerin de dahil olduğu kitap okuma etkinlikleriyle "ailece vakit geçirme" canlandırmak, okullarda yazar-öğrenci buluşmaları organize ederek okuma-yazma sempatisi oluşturmak hedefleniyor.
2015-2016 eğitim-öğretim dönem için devam kararı alınan projede ilkokul, ortaokul ve liseler arasında “Ödüllü Kitap Okuma Yarışması”, “Kitap Kumbarası” ve “Akşehir Kitap Günleri” adı altındaki kitap fuarları ile Akşehir’e her hafta bir yazarın gelmesi sağlanarak okullarda öğrencilerle buluşturulacak. Proje kapsamındaki Kitap Okuma Yarışması’nda dönem sonunda dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, minibook, tablet bilgisayar ve Zeka Oyunları Seti armağan edilecek.
27 Ekim 2015 Salı günü saat 14.00’de Akşehir Kültür Merkezi’nde 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi açılış programı düzenlenecek. Açılış programına Erdal Demirkıran ile Sinan Yağmur gibi yazarlar katılacak. Geçtiğimiz yıl başlatılan proje ile Akşehir’de bir milyon kitabın okunması hedeflenirken, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında başlatılan projede Akşehir’de iki yüz bin kitabın okunması sağlanmıştı.
Proje ile ilgili bilgiler ve gelişmeler www.aksehirbirmilyonkitabakosuyor.com ile www.aksehirokuyor.com internet sitelerinden ve sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’taki “Akşehir Okuyor” adlı topluluk sayfasından takip edilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşmaya Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşmaya Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:52
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:22
  • Akşam
   18:59
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı