Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aksaraylı Sinderella

  Hürriyet Haber
  29 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 29 Ocak 1999 - 00:01

  22 yaşındaki Özlem Özkan, Halis Ağa'nın işçisi olmak için doldurduğu form sayesinde ünlü işadamının eşi oldu.

  Aksaray'da, öğretmen anne ve babanın kızı olan Özlem Özkan'ın yaşamı, bir anda masallardaki Sinderella gibi değişti. Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksek Okulu Çini İşletmeciliği Bölümü'nden geçen yıl mezun olan 22 yaşındaki Özlem, işçisi olmak için form doldurup iki fotoğrafla başvurduğu ünlü işadamı 61 yaşındaki Halis Toprak'ın eşi oldu.

  Yurtdışında balayındalar

  Boşandığı eşinin rekor tazminat istemesi günlerce konuşulan Toprak Holding'in sahibi Halis Toprak, kendisinden 39 yaş küçük Özlem Özkan'la yaşamını birleştirdiği nik*hta, genç kızın öğretmen olan 47 yaşındaki babası Abdülkadir, yine öğretmen olan 43 yaşındaki annesi Saniye ile Yüksek Ziraat Mühendisi 24 yaşındaki ağabeyi Özer Özkan da bulundu. Halis Ağa ve genç eşi Özlem, yurtdışına balayına giderken, bu evliliğin haberi de kamuoyunda bomba gibi patladı. Herkes bu ilginç evliliğin nasıl olduğunu ve ‘Aksaraylı Sinderella’yı konuşmaya başladı.

  Anne ve babası öğretmen

  Özlem'in babasının Aksaray'daki evi gazeteci ve tanıdık eş dost akınına uğradı. Özlem'in babası Abdülkadir, Zafer İlköğretim Okulu'nda, annesi Saniye Özkan da Genç Osman İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapıyor. Özlem'den 2 yaş büyük olan Yüksek Ziraat Mühendisi ağabeyi Özer Özkan da Ortaköy İlçesi'nde bir yem fabrikasında çalışıyor.

  Fotoğrafından beğendi

  Dumlupınar Üniversitesi'ni bitiren ve stajını Kütahya'daki ünlü Güral Porselen Tesisleri'nde yapan Özlem, birkaç ay önce Aksaray'dan iş bulmak için Bozüyük'e geldi ve Toprak Seramik Fabrikası'na iş için başvuru yaptı. Formu dolduran Özlem, bu forma eklediği fotoğrafının, o zaman yanına bile yaklaşamadığı patronu Halis Toprak'ın önüne gideceğini bilmiyordu. Patronlarının genç bir kızla evlenmek istediğini bilen Toprak Seramik'in İnsan Kaynakları görevlileri, bu fotoğrafı ona ulaştırdı. Halis Ağa beğendi ve bu ilginç evlilik gerçekleşti.

  Aralarında 39 yaş var

  Özlem, mesleğiyle ilgili iyi bir iş bulmak isterken, Türkiye'nin sayılı zengini Halis Toprak'la evleniverdi. Ailesine düşkün olan Özlem, bu evlilik için babası öğretmen Abdülkadir Özkan ve yine öğretmen olan annesi Saniye Özkan'dan izin aldı. Öğretmen çift, damatları 61 yaşındaki Halis Ağa ile ondan 39 yaş küçük kızlarının nikâh töreninde hazır bulundu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı