AKSARAY HABERLERİ

Aksaray'da metruk binalar yıkılıyor

DHA
30.01.2018 - 13:44Son Güncelleme :
DHA

 Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY,(DHA)-AKSARAY Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı yıkım ekipleri, belirledikleri program çerçevesinde son olarak Paşacık Mahallesinde bulunan metruk bir binanın yıkımını tamamladı. Yıkımın ardından oluşan moloz yığını, yine belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.
 Aksaray Belediyesi, İl sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Mahallelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların, gerekli izinlerin alınmasının ardından kontrollü bir şekilde yıkımını gerçekleştiriyoruz” dedi.
Yazgı, ''Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Çünkü vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini her şeyden daha çok önemli. Mahalle muhtarlarımız ile metruk binalar hakkında zaman zaman istişarelerde bulunuyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan müdahale ederek çözüm üretebiliriz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Aksaray haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Aksaray haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Aksaray'da metruk binalar yıkılıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı