AKSARAY HABERLERİ

Aksaray'da 28 Şubat postmodern darbenin protesto edildi

AA / Özkan Beyer
26.02.2016 - 14:20Son Güncelleme :
Aksarayda 28 Şubat postmodern darbenin protesto edildi
AA / Özkan Beyer

AKSARAY (AA) - AK Parti Aksaray Gençlik Kolları üyesi grup, 28 Şubat 1997'deki "postmodern darbe"yi protesto etti.

AK Parti Gençlik Kolları öncülüğünde Genç İHH Aksaray ve Genç Memur-Sen Aksaray Şubesi üyesi grup Ulu Cami önünde toplandı. Grup, "Demokrasiye vurulan Kara Leke" pankartı ve "Tanklar yürüttüler", "Bizi işimizden ettiler" ve "İrtica PKK'dan tehlikelidir dediler" yazılı dövizlerle darbeyi protesto etti.

Grup adına açıklama yapan AK Parti Aksaray Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Aktaş, 28 Şubat 1997'de Milli Güvenlik Kurulu adına dahi ters düşecek güvensizliğin yaratıldığını ve millet iradesine büyük bir darbe vurulduğunu belirtti.

"Kara şubat" denilen bu dönemde demokrasiye el konulduğunu ve milletin iradesinin hiçe sayıldığını aktaran Aktaş, "İrtica ile mücadele diyerek başörtülü kızlarımız ve kız kardeşlerimizin insani hak ve özgürlükleri el konularak, eğitim hayatları bitirilmiş, temel hak ve hürriyetleri ellerinden alınmıştır. 28 Şubat'ı lanetliyor ve süreçte yaşanan oyunları unutmadığımızı, millet iradesini her zaman üstün tutacağımızı bildiriyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Aksaray'da 28 Şubat postmodern darbenin protesto edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksaray'da 28 Şubat postmodern darbenin protesto edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı