AKSARAY HABERLERİ

Aksaray’da 50 Hak Sahibine Tapuları Teslim Edildi

IHA
21.07.2015 - 11:43Son Güncelleme :

AKSARAY'DA 50 HAK SAHİBİ TAPUSUNA KAVUŞTU.

IHA

Aksaray Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tapu tahsis belgelerinin esas tapuya çevrilmesiyle ilgili başlatmış olduğu çalışma sonuçlandı. Belediye müracaatta bulunan hak sahipleri üzerinde yapılan incelemede 50 hak sahibinin tapu tahsis belgesi, esas tapuya çevrildi.
Belediye meclis salonunda yapılan törenle birlikte hak sahiplerine tapuları Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafından teslim edildi. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, seçimden önce çözmeye söz verdiği sorunların başında gelen tapu tahsis sorununa çözüm üretmeye başladı. Aksaray merkez imar planı sınırları içerisinde gecekondusu bulunan ve bu gecekondusundan dolayı 2981 yasadan faydalanarak tapu tahsis belgesi almış hak sahipleri ilgili çalışma Başkan Yazgı’nın direktifleriyle hız kazandı. Geçtiğimiz aylarda tapu tahsis belgesi olan hak sahiplerinin tapularının esas tapuya çevrileceği konusunda Aksaray Belediyesi tarafından duyuru yapılmıştı. Duyuru üzerine tapusu olmayan gece kondu sahipleri, oturdukları evin esas tapuya aktarılması için müracaatta bulunmuşlardı. Müracaatlar doğrultusunda Zafer, Bedir Muhtar, Kalanlar, Laleli, Kurtuluş, Hacılar Harmanı, Yeni Mahalle, Yunus Emre ve Fatih Mahallelerinde, Belediye Plan ve proje müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme başlatıldı. Ve sonuç olarak 50 hak sahibinin tapu tahsis belgeleri esas tapuya çevrildi.
Aksaray’da gecekondularla ilgili iki ana konunun olduğunu belirten Başkan Haluk Şahin Yazgı, “İlk konu tahsis belgesi olup gecekondusu olanlar. Bir diğer ise tahsis belgesi olmayıp gecekondusu olmayanlar.
İlk etapda Tapu tahsisi belgesi Aksaray Belediyesine ait arsada olan hak sahiplerine tapu satışı hemen yapılmaktadır. Tapu tahsisi belgesi ve gecekondusu maliye hazinesinde olanlar için ise belediyemize bünyesine katılarak vatandaşımıza devrini yapacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Aksaray’da 50 Hak Sahibine Tapuları Teslim Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksaray’da 50 Hak Sahibine Tapuları Teslim Edildi haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ

AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:05
Sayfa Başı