AKSARAY HABERLERİ

Aksaray Belediyesinden Gülağaçlı kadınlara kültür gezisi

DHA
13.03.2018 - 13:50Son Güncelleme :
DHA

Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY,(DHA)- AKSARAY Belediyesi tarafından bir ilke daha imza atıldı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ev sahipliğinde sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında Gülağaç ilçesinde yaşayan kadınlara yönelik kültür gezisi düzenledi.
Aksaray’ın Gülağaç İlçesi Gülpınar ve Demirci Kasabasında yaşayan 90 kadını misafir eden Aksaray Belediyesi, hanımlara kentin tarihi ve kültürel simgeleri olan Somuncu Baba, Yusuf Hakiki Baba Türbesini, Eğri Minareyi, Tarihi Kılıçarslan Hamamını, Ulu Camii, Azmi Milli ve Zinciriye Medresesini gezdirdi.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ev sahipliğinde düzenlenen programda hanımlar ilk olarak sinemaya götürülerek AYLA adlı filmi izledi.
Aksaray Belediyesinin organizesinde ilk defa sinemaya gittiklerini ifade eden kadınlar “Aksaray Belediyesinden ve Hasibe Hanımdan Allah Razı olsun. Hayatımızda ilk defa sinemaya geldik ve AYLA adlı çok güzel bir film izledik. Başkanımıza ve değerli eşine çok Teşekkür ediyoruz ”şeklinde konuştu.
Hasibe Yazgı ise yaptığı açıklamada “ Gülağaç ilçemizdeki kurslarımızı ziyaret ettiğimizde oradaki bayanlarımız bize Aksaray’ı görmediklerini ve sinemaya gitmediklerini ifade etmişlerdi. Bizde hanımları Aksaray’ımıza davet ettik. Birlikte sinemaya gittik. Şehrimizin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdirdik. Aksaray’ın tarihi hakkında bilgiler verdik.” İfadelerini kullandı.
Sinema gösteriminin ardından Hasibe Yazgı, Belediye Sosyal Tesisleri Piramit Kafe’de hanımların onuruna canlı müzik eşliğinde öğle yemeği verdi. Bu arada tüm kadınlara Aksaray Belediyesi tarafından çiçek verildi.
Hasibe Yazgı, kadınlara hitaben yaptığı konuşmada “ Dünya gerçekten kadınların merhameti ile güzelliği ile güzel düşünceleriyle kurulmuştur. Çünkü biz hep çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Yetiştirirken yüreğimizdeki merhameti güzel düşüncelerimizi onların yüreğine işliyoruz. Dünyamız daha da güzelleşsin diye uğraşıyoruz. Benim için her şeyden önce anne ve kadın gelmektedir. Bir kadın en küçük yaşından itibaren dünyayı nasıl daha güzel bir hale getiririz, nasıl daha güzel yaşayabiliriz nasıl daha temiz bir toplum olabiliriz diye düşünen bir varlıktır. Bu yüzden ben kadınlara çok değer veriyorum. Kadınların aynen bir çiçek gibi yetiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Aksaray haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Aksaray haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Aksaray Belediyesinden Gülağaçlı kadınlara kültür gezisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı