AKSARAY HABERLERİ

Aksaray Belediyesi’nden Engellilere Kurs

IHA
31.10.2015 - 10:43Son Güncelleme :

AKSARAY BELEDİYESİ TARAFINDAN ENGELLİLERE YÖNELİK KURS AÇILIYOR.

IHA

Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (AKMEK) bünyesinde 2 Kasım 2015-15 Nisan 2016 tarihleri arasında lise ve önlisans mezuniyeti olan engelli bireylere yönelik ‘Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)’na hazırlık kursu açıyor.
Aksaray Belediyesi tarafında yapılan açıklamada, “Engelli vatandaşların AKMEK eğitim salonlarında düzenlenecek hazırlık kurslarımızla haftada 8 saat Özel Eğitimcilerin de desteği ile Türkçe, Matematik, Genel Kültür ve Sosyal Bilgiler alanında EKPSS’ye hazırlanabilecekler. Görme engelli, işitme engelli, zihinsel engelli, dil ve konuşma engelli, ruhsal ve duygusal özürlü ve kronik hastalıklı tüm bireyler kurstan faydalanabilecektir. Başvuru yapan vatandaşlarımız Engel Durumlarına ve Seviyelerine göre ayrı ayrı gruplandırılması planlanmaktadır. Müracaatlar Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapılacaktır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Aksaray Belediyesi’nden Engellilere Kurs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksaray Belediyesi’nden Engellilere Kurs haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı