Dünya Haberleri

  Akşam yemeğine sakın kravatla gitmesinler

  Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA
  21.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in Kiev ziyaretine “kravat” esprisi damga vurdu.

  Putin, Batı’ya karşı Rus kampına yakın duran Ukraynalı meslektaşı Yuliya Timoşenko ile doğalgaz zirvesi için buluşarak ona siyasi destek verdi. Aynı saatlerde Batı yanlısı tutumlarıyla Putin-Timoşenko ikilisinin siyasi hasmı olan Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko da Gürcistan lideri Mihail Saakaşvili’yi ağırlıyordu.
  Yeni doğalgaz anlaşmaları yaparak Timoşenko’nun elini güçlendiren Putin, 2006 yazında savaştığı ve “kravatını yerken” görüntülenen Gürcü lider Saakaşvili ile “beni Rusya zehirledi” iddiasıyla bir dönem Moskova’yı zor durumda bırakan Yuşçenko’ya laf atmaktan da geri durmadı. Timoşenko ile ortak basın toplantısı düzenleyen Putin şunları söyledi:
  “Biz Timoşenko ile görüşmelerimizi akşam yemeğinde sürdürmeyi düşünüyoruz. Yuşçenko da bizim yaptığımız gibi Saakaşvili ile akşam yemeğine gidecek olursa kravatsız buluşmalarını tavsiye ediyorum. Esprimi anladınız değil mi? Yuşçenko’nun yanında Saakaşvili bulundukça kravatlar her an yenebilir. İyisi mi iki savaşçı geçen yıl kaybettikleri kavgayı konuşurken hiç kravat takmasın. Böylesi kendileri için çok daha iyi olacak.”
  Timoşenko da gülerek, “Ben zaten hiç kravat takmam” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı