Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Akşam saray keyfi öğle barbekü partisi

  Hürriyet Haber
  26.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth, üç günlük resmi ziyaret için ülkelerine gelen ABD Başkanı Barack Obama’yı, Buckingham Sarayı’nda “krallar gibi” ağırladı.

  Obama ve eşi Michelle onuruna önceki akşam verilen yemeğe, aralarında Tom Hanks, Kevin Spacey, Helena Bonham Carter, Richard Branson gibi ünlü isimlerin olduğu 171 kişi katıldı.

  MASA TENİSİNDE MAHARETLERİNİ GÖSTERDİLER / FOTO HABER

  BUCKINGHAM'DA GÖRKEMLİ YEMEK / FOTO GALERİ

  Obama Shakespeare’in 3’üncü Richard oyunundan alıntı yaparak “Majesteleri kraliçeye, iki halkın özel ilişkilerinin sürmesine ve Shakespeare’in deyişiyle, ‘Bu kutsal ülke, krallık ve kraliçeye’” diyerek kadeh kaldırdı. Ancak Obama, yemekte birçok protokol kuralını hiçe saydı. Kraliçe’ye “Kızlarım size hayranlık duyuyor” diyen Obama, açılış konuşmasını uzun tutunca İngiltere milli marşı çalmaya başladı. Obama marş sırasında bir süre konuşmasına devam etse de davetliler protokol ihlalini mazur gördü.

  10 NUMARA'DA BARBEKÜ KEYFİ / FOTO GALERİ

  Obama dün ise protokol kuralları olmadan “rahat” bir gün geçirdi. Başbakanlık konutu Downing Street’in bahçesinde askerler onuruna düzenlenen barbekü partisinde Obama ile İngiltere Başbakanı Cameron, etleri pişirirken eşleri de salataları servis etti. İkili resmi görüşmelerinde ise Pakistan, Libya lideri Kaddafi’nin ülkeden ayrılması gibi konuları görüştü.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı