ERZURUM HABERLERİ

Aksakal: “Birlik Ve Beraberliğimizi Bozamayacaklar”

IHA
29.08.2015 - 14:57Son Güncelleme :

HİZMET İŞ SENDİKASI ERZURUM ŞUBE BAŞKANI EROL AKSAKAL

IHA

Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal 93. yılını devir ettiğimiz bu 30 Ağustos Zaferi’nin, insanın fıtratındaki hür ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde her şeyin başarılacağını gösterme açısından en önemli örnek olduğunu söyledi.
Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Aksakal yayımladığı mesajında, “Bu zafer, vatanı, bağımsızlığı ve özünden, kadim değerlerinden yok edilmek istenen cennet Anadolu insanının, tüm fertleriyle birlikte sarsılmaz azim ve gayret, vicdan ve imanın verdiği yaşam mücadelesinin en büyük göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 93. yıl dönümünü, son günlerde iç ve dış şer güçlerinin üzerimizde yaşadığımız bu cennet memleketi kana bulamak isteyenlerin menfur olaylara rağmen, bu zafer birlik ve beraberlik içinde kardeşçe hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenlerin başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de yerel yönetimler olarak bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.
İstiklal Savaşı’nda yek vücut halinde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza, Arap hiçbir ırk ayrımı yapmadan hareket ederek destanlar yazan Anadolu insanı, bugün de Türkiye’de, bölgede ve tüm dünyada barış, kardeşlik, özgürlük ve istikrarın güvencesi olmaya devam ettiğini söyleyen Aksakal, "Bu anlamlı günde tüm mazlum ve mağdurların kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlanmasını diliyorum. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; bugün Türkiye Cumhuriyeti, daha kararlı adımlarla yoluna devam etmektedir. Ve inanıyoruz ki, her zaman olduğu gibi bugün de hiç kimse hiçbir güç birlik ve beraberliğimizi bozamayacak, tüm dünyanın imrenerek ve hatta kıskanarak baktığı, Türkiye’nin ekonomisiyle, demokrasisiyle, enerjisiyle, ekolojisiyle, biyolojik çeşitliliğiyle, ordusuyla, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükseltmeye devam edecektir. Suriye, Irak ve Ortadoğu’da oynanmak istenen oyunlar göz önündeyken, ülkemizin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve cephede omuz omuza çarpışan kahraman ecdadımızı saygı, minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, ümmetin ve dünya insanlığının tek umudu olan tüm Türkiye Cumhuriyeti sevdalılarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aksakal: “Birlik Ve Beraberliğimizi Bozamayacaklar” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksakal: “Birlik Ve Beraberliğimizi Bozamayacaklar” haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı