MALATYA HABERLERİ

Aksa Elektrik’ten, Fazla Bedel Açıklaması

IHA
09.10.2015 - 12:49Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

AKSA Elektrik’ten yapılan açıklamada gruba bağlı şirketlerin hiç birinde son günlerde bazı basın organlarında yer fazla bedel aldığı ileri sürülen 16 doğal gaz dağıtım firması arasında yer almadığı belirtildi.
AKSA Elektrik tarafından yapılan yazılı açıklamada, 16 Doğal Gaz Dağıtım şirketinin abonelerinden mevzuata aykırı biçimde 2.kez ‘iç tesisat kontrol bedeli’ aldıkları ve bunun iadesi kararının uygulanması gerektiği şeklinde haberleri hatırlatarak, AKSA elektrik grubuna bağlı hiç bir firmanın açıklanan 16 doğalgaz firması arasında bulunmadığı belirtildi. İç tesisat kontrol bedelinin bir kez alındığı vurgulanan açıklamada, "Öncelikle belirtmek isteriz ki, bu 16 şirket arasında, grubumuza ait herhangi bir şirketimiz yer almamaktadır. Dağıtım Şirketlerimiz Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’ne uygun olarak, 28.11.2011 tarih ve 3603 sayılı Kurul Kararı’nda tespit edilen İç Tesisat Proje Onay, kontrollük, test ve işletmeye alma bedelini tesisatın ilk işletmeye alınması aşamasında 1 defaya mahsus olarak tahsil etmektedir. Şirketlerimizce, geçmiş dönemlerde ve/veya halihazırda doğal gaz iç tesisatı mevcut bulunan yerlerde, abonelik yenilenmesi aşamasında veya periyodik kontrollerde, ‘iç tesisat kontrol bedeli’, ‘tesisat kontrol bedeli’ veya herhangi bir ad altında müşteriden ilave bir bedel alınmamıştır. Grubumuz bünyesindeki doğal gaz dağıtım şirketlerinde yapılan tüm işlemler, EPDK mevzuatı ve ilgili yasalar çerçevesinde, tamamen kural ve kaidelere uygun olarak gerçekleştirilmektedir” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Aksa Elektrik’ten, Fazla Bedel Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aksa Elektrik’ten, Fazla Bedel Açıklaması haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı