ANTALYA HABERLERİ

Aks’ye Ziyaretçi Akını

IHA
19.10.2015 - 12:45Son Güncelleme :

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI'NIN ANTALYA KÜLTÜR SANAT'A ÇEVRİLEN ESKİ BİNASI SANATSEVERLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Antalya Kültür Sanat’a çevrilen eski hizmet binası Antalyalıların ve sanatseverlerin ilgi odağı oldu.
Resmi açılışı 16 Eylül tarihinde Pablo Picasso ve Ara Güler sergileriyle yapılan Antalya Kültür Sanat (AKS) birinci ayında 4 bin 590 ziyaretçiyi ağırladı. Dünyaca ünlü sanatçı Pablo Picasso’nun ‘Kadın ve Boğa’ sergisi ile Türkiye’nin dünya çapında tanınan fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in gözünden ‘Işık ve Tarih’ isimli Antalya fotoğrafları sergileri büyük ilgi görüyor. Birinci ayında 5 bine yakın ziyaretçi çekerek ilgi odağı olan AKS, Antalyalıların yanı sıra turistlerinde büyük ilgisini çekiyor.
İLK AYINDA 5 BİNE YAKIN ZİYARETÇİ
ATSO tarafından Antalya’ya kazandırılan AKS ile ilgili olarak önemli bir esere imza attıklarını belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “AKS ilk ayında 4 bin 590 ziyaretçi çekerek şehrin yeni cazibe merkezlerinden biri olacağını ortaya koymuş oldu. Antalya’nın önemli bir eksiğini kapatan AKS, sergileriyle zaman geçirebilecek, kafesinde oturup sohbet edebilecek ve herkes için farklı bir alternatif olabilecek bir nokta haline geldi” şeklinde konuştu.
YENİ CAZİBE MERKEZİ AKS
Başkan Çetin ayrıca AKS’nin aldığı ziyaretçilerle şehir merkezine de hareketlilik getirdiğini ve ilerleyen günlerde bu hareketin artacağını da belirtti. Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya’da bu tarz bir yapının olmasının önemine de vurgu yapan Çetin, “Antalya’nın her yıl 12 milyonu aşkın yabancı turisti ağırladığını göz önüne alırsak AKS bu açıdan da önemli bir açığı kapatmış olacak. AKS, turistlerin şehir merkezine gelmesi içinde bir cazibe merkezi olacak. Ağırladığı ziyaretçileriyle de şehir merkezine hareket sağlayacak, bu da Antalya esnafına yarar getirecektir” dedi.
HERKESİ AKS’YE BEKLİYORUZ
Antalyalılardan AKS’yi sahiplenmelerini isteyen Başkan Davut Çetin, “İlk ayımızda bizi ziyaret edenlerin neredeyse tamamı bize olumlu mesajlarla döndü. Bu bizim için çok önemli. Yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu fark etmiş oluyoruz. Umarım bu günden sonra da ziyaretçi sayımız artarak devam edecek. 28 Şubat tarihine kadar gezilebilecek Picasso ve Ara Güler sergilerimize herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
SANATA EK EĞİTİMLER
Konuşmasının sonunda AKS’nin sergilerin yanı sıra eğitim çalışmalarıyla da ilgi çektiğini belirten Başkan Çetin, “ATSO Akademimizin eğitimlerinin bir kısmını artık AKS içerisinde veriyoruz. Bununla birlikte değişik yaş gruplarından çocuklarımız için atölye çalışmaları düzenliyoruz. Çocuklar eğitmenlerimizle eğlenerek öğrenirken, aileleri de AKS’nin sergilerini gezme imkanı buluyorlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Aks’ye Ziyaretçi Akını hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 12 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aks’ye Ziyaretçi Akını haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı