"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun diğer burçlarla illişkileri

Akrep ve Terazi

İlişkinin ilk aşamalarında duygusal ve ihtiraslı yapısı nedeniyle, Akrep’in aradığı eş olduğunu sanabilen Terazi, kısa bir zaman sonra yanılgıda olduğunu anlayacaktır. Terazi’nin dalgalanmaları ile Akrep’in gizlemek istediği yanları olduğu ortaya çıktıkça, anlaşmazlıkların da baş göstermesi kaçınılmaz olacaktır. İlk günlerde Akrep’in sahip olmacı ve kıskanç tavırlarından zarar görmeyeceğini düşünen Terazi, bu davranışlar yoğunlaşmaya başladığında bunalır. Terazi’nin sosyal yaşama düşkünlüğü ve insanlarla bağlantıları da Akrep’in kıskançlık krizlerinin giderek artmasına neden olacaktır. Zodyak’ta birbirini takip eden Akrep ve Terazi aslında her türlü gerginliğe rağmen, olumlu bir ilişki de yaratabilirler. Bu bağlantıdaki en önemli nokta aralarındaki derin ve ölçüsüz sevgidir. Arada gerçekten aşk varsa, birliktelik uzun süre devam edebilir. Cinsel yaşamda Terazi ve Akrep birlikteliği oldukça doyurucudur. Gerek Terazi, gerekse, Akrep, cinsellik konusunda yeterli duyarlılığa sahiptir. Ancak Akrep’in tutkuları ve Terazi’nin diğer insanlara karşı duyduğu merak zaman zaman problemlerin yaşanmasına neden olabilir.

Akrep ve Akrep

Tamamıyla ihtiras, cinsel çekim ve duygusallıktan ibaret olan bir birlikteliktir, Akrep-Akrep beraberliği. Ancak, iki tarafın da karşılıklı derinliklerini ve taleplerini anlaması zaman alacaktır. Gizli kalmış, saklanmış ya da saklanmaya çalışılan noktalar ortaya çıktıkça, ilişkinin sağlamlaşması mümkündür. İki tarafın da büyük bir kıskançlık potansiyeline sahip olması, karşılıklı kuvvetli kontrol mekanizmalarının doğmasına ve yoğun bir şüpheciliğe neden olur. Akrep ve Akrep ilişkisinde aslında fazla konuşmaya gerek yoktur. İki taraf da birbirini çok net bir şekilde algılama ve anlama kapasitesine sahiptir. Sezgiler ve derinlik bu ilişkide başroldedir. Sabit nitelikte burç olan Akrep, kendisini bu kadar rahat anlayan bir partnerle, yüzyıllar boyunca yaşayabilir. Akrep ve Akrep birlikteliğinde cinselliğin etkisi tartışılamaz bile. Yoğun ihtiraslar ve tutkular yaşayan Akrep, en az kendisi kadar güçlü cinsel duygulara sahip eşiyle, birlikte olmaktan büyük haz alır. Akrep-Akrep arasındaki cinselliğe bağlı duygusallığın, derinliğin ve yoğun paylaşımın, başka herhangi bir partnerle yaşanması mümkün değildir.

Devam edecek...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI