"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun diğer burçlarla ilişkileri nasıl

Akrep ve OğlakAkrep ve Oğlak ilişkisi, yoğunluğu ilk günlerden itibaren belli olan, gayet ihtiraslı ve kalıcı olmaya eğilimli bir beraberliktir.

Her ikisi de dominant ve karar almak konusunda kuvvetli tipler olmasına rağmen, anlaşma noktası mutlaka bulunacaktır. Bu ikilinin finansal konulara verdiği önem, uzun vadeli ve kalıcı yatırımlar yaparak, yeni kaynaklar oluşturmalarına neden olur. Tek eşliliğe her iki taraf da önem verdiği için, ilişkinin problemsiz devam etmesi büyük olasılıktır.

Planlı bir yaşama duyulan arzu, finansal alandaki temkinlilik ve sadakate verilen önem, Oğlak ve Akrep ilişkisinin çok uzun yıllar sürebilecek bir beraberlik olmasındaki temel etkenlerdir. Oğlak, statüye ve kariyer yaşamına verdiği önemle, hırslı bir yapıya sahiptir. En az kendisi kadar ihtiraslı Akrep’ten aldığı destek de rahatça ilerlemesinde yardımcıdır. Cinsel yaşamda da Akrep ve Oğlak uyum içinde hareket ederler. Toprak elementinden olan Oğlak bedensel hazları, Akrep’e yakın şekilde algılar. Ancak birlikteliğin bu alanında yaşanabilecek en büyük problem, Oğlak’ın çalışma yaşamının gerginliğini kolayca üzerinden atamaması ya da cinselliğe zaman ayırmakta cimri davranmasıdır.

Akrep ve Başak

Farklı elementlere ve niteliklere sahip olmalarına rağmen birbirine çok benzeyen Akrep-Başak ikilisi, Zodyak’ın uygun çiftlerindendir. Analitik yaklaşımları, meraklı ve derinleşmek isteyen yapıları, gelişkin öğrenme ihtiyaçları karşılıklı tatmin sağlayan önemli unsurlardır. Aralarındaki en büyük sorun, Başak’ın Akrep’in daha yoğun olan cinsel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmasından kaynaklanır. Akrep’in de Başak’taki mükemmeliyetçiliğe saygı duyması zaman alabilir. Gizemli Akrep ile düz Başak arasında kişisel konuların açıklığa kavuşturulması da diğer bir problem olarak yaşanabilir.

Bu ilişkide karşılıklı güven hiçbir zaman sorun değildir. Kıskanç bir yapısı olan Akrep bu konuda Başak ile rahat eder. Başak da bu tür konulara fazla zaman ayırmak istemediği için, Akrep ile olan ilişkisinde huzur bulur. Akrep için cinsellik yaşamın yapı taşlarından biridir. Toprak elementinden olan Başak içinse daha geri planda kalır. Ancak değişken nitelikte ve kolay öğrenen bir burç olan Başak, bu konuda da Akrep’e uyum sağlamakta büyük zorluklar yaşamaz.

n Devam edecek...
X