"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun diğer burçlarla ilişkileri

Akrep ve AslanBirbirine çok cazip gelen ama kolayca anlaşamayan Aslan-Akrep ikilisi, cinsellikte oldukça aktif bir çifttir.

Kuvvetli ve dominant karakterlerin bir araya gelmesinden oluşan bu çift, ihtiraslarıyla yaşar. Ancak ufacık anlaşmazlıkların, fikir ayrılıklarının bile büyük kavgalara dönüşmesi kaçınılmazdır. Duygusal taraflarını ön plana almaları ve birbirilerini olduğunca kabul etmeleri durumunda uzun süreli bir ilişki yaşanabilir. Her ikisi de sabit nitelikte olan bu burçlar, Zodyak’ta zorlu bir etkileşim içindedir. Yaşamlarında esnekliğe çok fazla yer olmadığı için, zorlanmaları doğaldır. Yine de her ikisi de sevgiye ve duygusallığa yatkın oldukları için, bu ilişki gerçek aşktan kaynağını aldığında, çok uzun zaman devam etme eğilimindedir. Günlük yaşamdaki çekişmeli durumun tersine, Akrep ve Aslan cinsellikte büyük bir uyum içindedir. Her ikisi için de cinsellik, kendi becerilerini sergileyecekleri bir arena halini alabileceği için, doyum oldukça yüksektir. Bu birliktelik, ilişkinin kalıcılığı açısından büyük bağlayıcılığa sahiptir.

Akrep ve Yay

Başlangıçta enteresan bir birliktelik olarak kabul edilmesine karşın, zaman içinde Akrep’in sahip olmacı ve kıskanç tavırları, Yay’ın bunalmasına ve yorulmasına neden olur. Akrep ise duygusal ve finansal yaşamında oluşturmak istediği güvenliğin Yay için anlamsız olduğunu gördükçe giderek yolunu ayırmak için, elinden geleni yapmaya başlar. Ancak ortak ilgi alanları ya da amaçlar, bu ikilinin uzun yıllar bir arada kalmasına yardımcı olabilir. Cinsel yaşamdaki sıcaklık da birlikteliğin önemli, olumlu unsurlarından birisidir. Zodyak’ta arka arkaya bulunan Yay ve Akrep, aradaki gerginliğe rağmen, ortak noktalarda buluşabilirler. Yay iyimser yapısıyla, Akrep’in yaşamdaki kötümser beklentilerinden sıyrılmasına; Akrep ise, istikrarlı ve sağlam kararları ile, Yay’ın yaşamında stabilizayon yaratmasına yardımcıdır. Derin bir duygusallıkla bezenmiş, kuvvetli bir cinselliğe sahip olan Akrep ile mental uyaranlara ve maceraya daha yatkın olan Yay’ın cinsellikte de anlaşmaları çok kolay değildir. Yay’ın tutkulu davranışları, sahip olmak isteğini anlaması oldukça zordur. Akrep ise, cinselliğin yaşamda atlanabilir bir faktör olmasını kabul etmekte ve anlamakta zorlanır. 

(Devam edecek...)
X