"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun diğer burçlarla ilişkileri

Çok kıskanç, talepkâr davranışları olan Akrep ile bağlanmayı ve söz vermeyi sevmeyen Kova’nın anlaşması çok güçtür.

Fiziksel olarak ilk anlarda ortaya çıkan çekim, Akrep’in ihtiraslı yapısıyla karşılaşınca Kova’yı ürkütebilir. Aşka karşı daha mesafeli duran Kova’nın, Akrep’in yoğun duygularını ve kuvvetli cinsel dürtülerini anlamakta da güçlük çekmesi çok normaldir.

Ancak her ikisinin de keskin bir zekaya sahip olması, ortak bir alanın doğmasına ve alışverişe girmelerine neden olabilir.

Zodyak’ta çok zor bir etkileşim içinde bulunan sabit burçlardan Akrep ve Kova günlük yaşamda olduğu gibi, hayatın geri kalan kısımlarında da anlaşmakta zorluk çeker. Akrep’in stabilizasyon ve önünü görme arzusu ile Kova’nın özgürlüğe ve yeniliğe merakı, ortak noktanın bulunmasını iyice zorlaştırarak, genellikle kısa süren bir ilişkinin yaşanmasına neden olur.

Cinsel yaşamda da benzer problemlerin yaşanması söz konusudur.  Akrep’in hayatında cinselliğin önemi büyüktür. Oysa ki Kova cinsellikten çok daha uzak bir yapıdadır. Akrep’in tutkulu yaklaşımları, Kova’yı ilk zamanlarda harekete geçirse de, zamanla Akrep ile yaşanan cinsellik bir angarya halini alabilir.

Diğer burçlarla devam edeceğiz...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI