"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun diğer burçlarla ilişkileri

AKREP VE BAŞAK
Farklı elementlere ve niteliklere sahip olmalarına rağmen birbirine çok benzeyen Akrep-Başak ikilisi, Zodyak’ın uygun çiftlerindendir. Analitik yaklaşımları, meraklı ve derinleşmek isteyen yapıları, gelişmiş öğrenme ihtiyaçları, karşılıklı tatmin sağlamada en önemli unsurlardır.
Aralarındaki en büyük sorun, Başak’ın Akrep’in daha yoğun olan cinsel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmasından kaynaklanır. Akrep’in de Başak’taki mükemmeliyetçiliğe saygı duyması zaman alabilir. Gizemli Akrep ile dürüst Başak arasında, kişisel konuların açıklığa kavuşturulması da bir başka problem olarak ortaya çıkabilir.
Bu ilişkide karşılıklı güven hiçbir zaman sorun değildir. Kıskanç bir yapısı olan Akrep bu konuda Başak ile rahat eder. Başak da bu tür konulara fazla zaman ayırmak istemediği için Akrep ile olan ilişkisinde huzur bulur.
Akrep için cinsellik yaşamın yapı taşlarından biridir. Toprak elementinden olan Başak içinse daha geri planda kalır. Ancak değişken nitelikte ve kolay öğrenen bir burç olan Başak, bu konuda da Akrep’e uyum sağlamakta çok büyük zorluklar yaşamaz.
Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI