"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun diğer burçlarla ilişkileri

Fiziksel cazibe ve cinsel yaşamdaki beklentiler, bu ikiliyi birbirine çeker.

Ancak duygusal yaşamda problemler yaşanması olasıdır.
Her iki tarafın da kuvvetle uyguladığı kontroller, bağlılığın kolayca gelişememesine neden olur. Dışa dönük Koç, yaşamı deneyimlemek için başka insanlarla beraber olmak istediğinde, Akrep’in kıskançlık krizleri ilişkinin bitmesi için yeterlidir.
Her ikisi de Mars’ın hakimiyetinde olan Koç ve Akrep, asgari müştereklerde muhakkak anlaşırlar. Mücadeleyi seven tipler oldukları için, birbirlerini anlamaları zor değildir. Ancak Koç’un çabuk harekete geçmek isteğiyle, Akrep’in zamanı gelince harekete geçmeyi tercih etmesi aralarında sorunlara neden olur.
Kazanmayı seven bu ikili, birbirini domine etmek için savaşa başlarsa, sonu ayrılık ile neticelenir.
Cinsellik bu ikilinin en iyi anlaştıkları noktadır. Ancak Akrep cinsellikte biraz daha sofistikedir ve düşünsel boyutuyla hareket etmeyi sever. Partnerinin ihtiyaçlarına göre kendini ayarlamayı tercih eden Akrep, aynı şeyi Koç’tan da bekler. Fakat kendine daha dönük olan Koç, zaman zaman bu beklentiyi karşılamakta zorlanır.
Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz...

X